YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kahraman astsubayın nabzını kontrol edip infaz ettmişler
Kahraman Astsubay Ömer Halis Demir’in, cuntacı Semih Terzi’yi vurduğu anların yeni görüntüleri ortaya çıktı. Hainler, Terzi'yi vurmasının ardından kurşun yağmuruna tuttukları Demir'e, nabzının attığını anlayınca canice ateş ettiler.
Kahraman astsubayın  nabzını kontrol edip infaz ettmişler
18 Ağustos 2016 / 08:30 Güncelleme: 18 Ağustos 2016 / 13:59

Yeni Şafak, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe planına ağır darbe vurulduğu Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda 15 Temmuz gecesi yaşananlara ilişkin yeni görüntülere ve ayrıntılara ulaştı. 

Savcılık dosyasına giren görüntülere göre, Silopi'de görevli FETÖ'cü general Semih Terzi, saat 02.16 sularında helikopterle Özel Kuvvetler Komutanlığı'na geldi. 

Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı'nın “Evladım oranın namusu sensin, makamı teslim etme” dediği şehit Astsubay Ömer Halis Demir, silahını alarak helikopterden inen cuntacıların arasına karıştı. Karargah binasına yaklaşan Terzi'yi içeriden çıkan bir subay karşıladı.

ARKADAN VURDULAR

Tam bu sırada Demir, silahını çekerek Terzi'ye 3 el ateş etti. Terzi, yere yığılırken, Demir karargah binasının yanında bulunan ağaçlık alana doğru koştu. Bu esnada Terzi'nin yanında bulunan cuntacılar Demir'in arkasından ateş açtı. 

Demir'e 15 el ateş edildi. Demir'i vuran ilk kurşunu sıkan ismin ise Binbaşı Fatih Şahin olduğu anlaşıldı. Şahin'in 12 el ateş ettiği belirlendi. Diğer 3 atışı yapanın ise henüz kimliği tespit edilemedi.

ÖLMEDİĞİNİ ANLAYINCA 2 EL ATEŞ ETTİ

resized_55eba-d29a3191wrw.jpg

Astsubay Ömer Halis Demir'in vurduğu Terzi, cuntacılar tarafından karargah binasına taşındı. 

Ağır yaralı olan Demir de ağaçlık alandan karargah binası önüne getirildi. Bu sırada Özel Kuvvet Komutanlığı'nda görevli ambulans geldi. Ancak cuntacıların talimatı üzerine Demir'e hiçbir müdahalede bulunulmadı. 

Aksine 15 kurşuna dayanan Demir'in nabzını kontrol eden cuntacılar ölmediğini anlayınca yerde yatan Demir'e canice ateş etti. 

Bunu yapanın ise Üsteğmen Mihrali Atmaca olduğu belirlendi. Bu sırada cuntacılar bekleyen ambulansı da geri gönderdi.

ÇARŞAFIN İÇİNDE TAŞIDILAR

Atmaca'nın iki kurşunun ardından şehit olan Demir'in üzerine ambulanstan getirilen çarşaf örtüldü. Ancak cuntacılar tarafından Demir'in üzerinden alınan çarşaf karargah binasındaki Terzi'nin yanına götürüldü. 

Yaklaşık 30 dakika kadar karargah binasında kalan Terzi, daha sonra 6 cuntacı tarafından çarşaf içerisinde helikoptere taşındı. Daha sonra da Terzi helikopterle GATA'ya götürüldü. 

ÖMER HALİS DEMİR'İN NAAŞINI KARARGAHIN ÖNÜNE BIRAKTILAR

Caniler, Ömer Halis Demir'in naaşını ise karargah binası önünde bıraktı. Bu arada Demir'e ilk kurşunu sıkan Fatih Şahin de GATA'ya gitti. 

GATA'da yakalanan Şahin, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Öte yandan, Terzi'nin taşınması sırasında cuntacıların arasında yer alan sivil giyimli şahıs da dikkat çekti.

resized_d23d1-d25c3bfftrr.jpg

DAKİKA DAKİKA O GECE

02.16:30 - Semih Terzi karargah komutanlık girişi önüne geliyor

02.16:42 - Astsubay Halis Ömer Demir, Terzi'ye 3 el ateş ederek vuruyor

02.16:45-49 - Cuntacılar, Demir'in arkasından 15 el ateş ediyor

02.19:11 - Cuntacılar, Terzi'yi karargah binasına taşıyor

02.19:23 - Terzi asansöre bindiriliyor

02.21:00 - Demir sürüklenerek komutanlık girişi önüne getiriliyor

02.26:00 - Komutanlık girişi önüne ambulans geliyor

02.27:30 - Demir'in nabzı kontrol ediliyor

02.27:40 - Üsteğmen Mihrali Atmaca Fatih Şahin'in emriyle Demir'e iki el ateş ediyor

02.28:50 - Cuntacıların talimatı üzerine ambulans karargah önünden ayrılıyor

02.50:45 - Semih Terzi karargahtan çıkarılarak helikoptere taşınıyor

resized_24efc-bb5fcc785.jpg

HAİN SEMİH TERZİYİ HELİKOPTERE TAŞIDILAR

Kahraman Astsubay Ömer Halis Demir'in vurduğu cuntacı General Semih Terzi, darbeciler tarafından önce karargaha taşınıyor. Ardından 02.50.45'te Semih Terzi karargahtan çıkarılarak helikoptere taşınıyor.

YENİŞAFAK

SONUÇ OLARAK
 // CEM
İDAM.İDAM her şey açık.Cezaevlerinde yer kalmadı bunları boşuna beslemeyin...
18 Ağustos 2016 Perşembe 15:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler