YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kahraman astsubay Ömer Halisdemir hain generali böyle vurdu
FETÖ mensubu bir grup asker tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmek için 20 askerle birlikte gelen Semih Terzi'yi öldüren kahraman astsubay Ömer Halisdemir'in o görüntüleri kameraya yansıdı.
Kahraman astsubay Ömer Halisdemir hain generali böyle vurdu
04 Ağustos 2016 / 06:26 Güncelleme: 04 Ağustos 2016 / 10:45

15 Temmuz gecesi FETÖ'nün darbe girişiminde darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'nin Özel Kuvvetler Komutanlığı girişinde, kahraman astsubay Ömer Halisdemir tarafından öldürüldüğü an kameraya yansıdı.

Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın girişinde, kahraman astsubay Ömer Halisdemir, Özel Kuvvetler 1. Tugay Komutanı darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi öldürdükten hemen sonra şehit düştü. 

AKSAKALLI, SEMİH TERZİ'Yİ ÖLDÜRMESİNİ EMRETTİ

Darbeci Tuğgeneral Terzi, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmek için Diyarbakır'dan Ankara'ya uçmuştu. Tam teçhizatlı 20 asker ile Özel Kuvvetler Komutanlığı'na geldi. 

Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı, en güvendiği askerini, astsubayı Ömer Halisdemir'i aradı ve vatan haini Semih Terzi'yi öldürmesini emretti. Sonunda şehit olabileceğini söyledi ve hakkını helal etmesini istedi. 

30 KURŞUNLA ŞEHİT DÜŞTÜ

Kahraman astsubay, Özel Kuvvetler Komutanlığı girişinde 20 askerin arasından sıyrıldı. Cuntacı Terzi'yi alnının ortasından vurdu. Koşarak uzaklaşırken darbeciler art arda tetiğe bastı. Astsubay Halisdemir, 30 kurşunla şehit düştü. 

Darbeci Terzi de ölmüştü. Kahraman astsubay Halisdemir'in darbeciyi vurmasıyla, darbe girişiminin seyri değişti ve hainlerin tüm planı bozuldu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler