YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kağıtları imzalamayınca dövdüler
Yardım gönüllülerini bazı kağıtlara imza atmadan bırakamyacaklarını söylen İsrailliler kağıtları imzalamayanları dövmüşler...
Kağıtları imzalamayınca dövdüler
03 Haziran 2010 / 08:25 Güncelleme: 03 Haziran 2010 / 08:30

Gazze'ye insani yardım götürmek amacıyla yol çıkan ve İsrail güçlerinin saldırısına uğrayan yardım gemilerindeki yolculardan olan Paul Larudee, ''gözetim altındayken İsrailli yetkililerin kendisinden bazı kağıtları imzalamasını istediğini, imzalamayınca dövüldüğünü'' söyledi.

Yunan yardım gönüllüleriyle birlikte bu ülkeye ait askeri bir uçakla Atina yakınlarındaki askeri üsse gelen ABD vatandaşı 64 yaşındaki Larudee, yaptığı açıklamada, ''dövülmeye rağmen kemiklerinin kırılmamasının işin en iyi tarafı olduğunu'' belirtti.

Ülkelerine dönen Yunan yardım gönüllüleri de, yaptıkları açıklamada, ''İsrailli komandoların direnmemelerine rağmen kendilerine silahla saldırdığını, elektroşok uyguladığını, gözetim altındayken de dövüldüklerini, uyumaya izin vermediklerini ve psikolojik işkence yaptıklarını'' dile getirdi.

Elefsina havaalanına askeri uçakla inen 31 Yunan, 3 Fransız ve 1 ABD vatandaşı yardım gönüllüsü, havaalanında yüzlerce kişinin sevgi gösterisi ve Filistin yanlısı sloganlarla karşılandı. Yardım gönüllülerini karşılayanlar arasında Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Dimitris Droutsas ve avukatlar da bulunuyordu. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler