YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kafes'te 3. duruşma...
Kafes'te 3. duruşma...
18 Haziran 2010 11:12
Kafes Eylem Planı" iddialarına ilişkin açılan davanın üçüncü duruşması bugün görülüyor.

Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Kadir Sağdıç ile eski Kuzey Deniz Saha Komutanı emekli Koramiral Ahmet Feyyaz Öğütcü'nün de aralarında bulunduğu 3'ü tutuklu 33 sanığın ''Ergenekon silahlı terör örgütüyle doğrudan bağlantılı olarak kafes operasyonu eylem planını hayata geçirmek üzere faaliyet yürüttüğü'' iddiasıyla yargılandığı davanın 3. duruşması başladı. 

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Albay Mücahit Erakyol, Albay Levent Gülmen ve Yarbay Halil Özsaraç ile eski Kuzey Deniz Saha Komutanı emekli Koramiral Ahmet Feyyaz Öğütcü ile Tuğamiral Mehmet Fatih İlğar'ın da aralarında bulunduğu 29 tutuksuz sanıklar katıldı. Davanın tutuksuz sanıklarından Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Kadir Sağdıç, dün görevi nedeniyle duruşmaya gelmemesi yönündeki talebi kabul edildiği için bugünkü celsede hazır bulunmadı.

Duruşmada, iddianamede müşteki olarak yer alan 5 avukat, 560 avukat adına davaya müdahil olma talebinde bulundu. Bu talebin karara bağlanması amacıyla duruşmaya ara verildi.

Bu arada, sesli ve görüntülü olarak kaydedilen duruşma, teknik sistemdeki arıza nedeniyle yaklaşık 2 saat geç başladı.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler