YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Kafes"e suç duyurusu
'Kafes"e suç duyurusu
19 Ocak 2010 12:04
Evrensel Hukukçular Platformu, "Kafes" eylem planının sorumlularının cezalandırılması iiçin suç duyurusunda bulundu

Evrensel Hukukçular Platformu, ''Kafes Eylem Planı'' ve ''İrticayla Mücadele Eylem Planı'' başlıklı belgeyle ilgili sorumluların cezalandırılması istemiyle suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu dilekçesi, platform üyesi avukatlarca Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunuldu.

Evrensel Hukukçular Platformu Başkanı, avukat Hasan Hüseyin Tanrıverdi'nin adına hazırlanan suç duyurusu dilekçesinde, ''Kafes Eylem Planı ve İrticayla Mücadele Eylem Planı'nı hazırlayanlar, planları hazırlama talimatı verenler, planları uygulamaya geçirenler ile planların hazırlanmasına ve uygulanmasına göz yumanlar'' şüpheli olarak belirtildi.

Dilekçede, sorumluların, ''Anayasayı ihlal'', ''Silahlı örgüt kurmak'', ''Silah sağlama'', ''Askerleri itaatsizliğe teşvik'', ''Tehdit'', ''Kişisel verilerin kaydedilmesi'', ''Hükümete karşı suç'', ''Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit'', ''Suç işlemeye tahrik'', ''Halkı kin ve düşmanlığa tahrik'', ''Suç işlemek amacıyla örgüt kurma'', ''İftira'' ve ''Suç uydurma'' suçlarından cezalandırılmaları talep edildi.

Suç duyurusu dilekçesinde, ''Bizler ülkesini seven, milletini seven, adalet ve demokrasinin tam olarak tesisinin sağlanması konusunda mücadele eden hukukçular ve bu vatanın evlatları olarak yapılan yasa dışı eylemlere seyirci kalmamızın mümkün olmaması ve eylem planlarının meydana getireceği yıkımdan dolayı doğrudan zarar göreceğimizden, şikayet başvurusu yapılması zorunluluk arz etmiştir'' denildi.

Platform üyesi avukatlar, daha sonra bir otelde yaptıkları basın açıklamasında konuya ilişkin görüşlerini dile getirdiler.

AA

Vay be!!!
 // Metin Gül
Böyle avukatları da gördük ya artık bu milleti kimse tutamaz. Karanlık ruhlular entrika ve kirli projelerini uygulamaya koymadan önce bir kaç kez daha düşünmek zorunda kalırlar herhalde....
19 Ocak 2010 16:14
Tebrikler
 // Başak Coşkun
Ülkemizde vicdanlı aydın, bilgili ve vicdan sahibi avukatların olduğu görmek hakikaten insanı rahatlatıyor. Hepsini tebrik ediyorum, sonuna kadar onları destekliyorum....
19 Ocak 2010 13:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler