YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kafes davası yarın başlıyor
Kafes Eylem Planı davasının ilk duruşması yarın yapılacak.
Kafes davası yarın başlıyor
14 Haziran 2010 / 08:09 Güncelleme: 14 Haziran 2010 / 08:10

Azınlıklara yönelik kanlı eylemlerle ülkede kaos ortamı oluşturup darbeye zemin hazırlamayı öngören Kafes Eylem Planı davasının ilk duruşması yarın yapılacak. Yasadışı örgütlenmenin üst düzey yöneticileri oldukları ileri sürülen Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Kadir Sağdıç ile eski Kuzey Deniz Saha Komutanı emekli koramiral Ahmet Feyyaz Öğütçü'nün de aralarında bulunduğu 33 sanık hakkında Ergenekon silahlı terör örgütü ile doğrudan bağlantılı oldukları iddiasıyla 7.5 ile 15 'er yıl arasında hapis cezası isteniyor

Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Kadir Sağdıç ile eski Kuzey Deniz Saha Komutanı emekli koramiral Ahmet Feyyaz Öğütçü'nün de aralarında bulunduğu 33 sanık hakkında 'Ergenekon silahlı terör örgütüyle doğrudan bağlantılı olarak kafes operasyonu eylem planını hayata geçirmek üzere faaliyet yürüttükleri' iddiasıyla açılan davanın ilk duruşması yarın yapılacak.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek davanın 65 sayfalık iddianamesinde, zanlılar emekli Koramiral Ahmet Feyyaz Öğütçü, Koramiral Kadir Sağdıç, Tuğamiral Mehmet Fatih İlgar'ın 'Ergenekon silahlı terör örgütüyle doğrudan bağlantılı olarak kafes operasyonu eylem planını hayata geçirmek üzere faaliyet yürüten yasa dışı örgütlenmede 'danışma kurulu' adı altında emir ve komuta yetkisini haiz örgüt mensubu oldukları' belirtiliyor.

Tüm sanıkların TCK'nin 314. maddesinin 2. fıkrası ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu'nun 5. maddesi uyarınca 7,5 ile 15'er yıl arasında hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

POYRAZKÖY'LE BİRLEŞTİRME KARARI

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinin, savcılığın Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmatla ilgili dava ile bu davanın birleştirilmesi yönündeki talebini duruşmada karara bağlaması bekleniyor. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler