YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kadir Topbaş'ın yerine hangi isim geçecek?
Kadir Topbaş'ın yerine hangi isim geçecek?
25 Eylül 2017 12:15
Başbakan Binali Yıldırım katıldığı bir canlı yayın programında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Kadir Topbaş'ın koltuğuna "yerine ilçe belediye başkanlarından biri gelir muhtemelen" cevabını verdi.

Katıldığı canlı yayında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Başbakan Binali Yıldırım, İBB eski başkanı Kadir Topbaş'ın istifasına ilişkin konuştu. Başbakan, 'Kadir Topbaş istifa mı etti, yoksa istifa mı ettirildi mi?' sorusuna şu şekilde cevap verdi:

"Toplantıdaydım, istifa ettiği bilgisi geldi ama orada 'istifa ettirildim' diye bir şey mi dedi? Demediyse tartışılacak bir şey yok, istifa zaten tek taraflı bir iradedir. İstifa ettikten sonra da önce de görüştük. İstifa edeceği konusunda bana bilgi verdi sadece. "

TOPBAŞ'IN YERİNE HANGİ İSİM GEÇECEK?

Bu hafta belediye meclisi seçimi yapılacağını vurgulayan Başbakan "Yerine, bir arkadaş, ilçe belediye başkanlarından biri gelir muhtemelen. Bununla ilgili Pazar günü genel başkanımız, belediye başkanlarıyla geniş katılımlı bir değerlendirme yaptı. Ve bu hafta sonunda da doluyor süre. Perşembe günü 28 Eylül’de İstanbul büyükşehir belediye meclisi toplanacak ve seçim yapacak. Bir arkadaşımız görevi oldurmuş olacağız." dedi.

BAŞBAKAN YILDIRIM'IN CEVABI KAHKAHAYA BOĞDU

Başbakan Yıldırım, İBB Başkanlığı için kendi adının da geçtiği iddiaları içinse "Şimdi koltuk boşaldı, başka biri gelip oturacak. Bizi nereye koyacaksın? Dolu koltuk yani. Bizim de burada iyi kötü işimiz var." ifadelerini kullandı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler