YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kadir Mısıroğlu: Fatih Sultan Mehmet zehirlenmiştir
Tarihçi - Yazar Kadir Mısırlıoğlu, "Fatih Sultan Mehmet kesinlikle zehirlenmiştir. Fatih 10 yıl daha yaşasaydı hem İtalya'yı hem tüm Avrupa'yı fethedecekti" dedi.
Kadir Mısıroğlu: Fatih Sultan Mehmet zehirlenmiştir
31 Mayıs 2014 / 07:21 Güncelleme: 31 Mayıs 2014 / 07:31

A Haber'de Mehmet Ali Önel yönetimindeki Deşifre Programı'na konuk olan tarihçi yazar Kadir Mısıroğlu çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

İşte o açıklamalardan satır başları…

Bugünkü CHP zihniyetinin 27 Mayıs'tan farkı yok 

Kadir Mısıroğlu; CHP başındakiler kendi aralarında konuşurlar ama sonra halka karşı sakın duymasınlar diye kekeme üslupla takılırlar. Din düşmanlığı azalmış gibi görünse de 27 Mayıs ihtilaline alkış tutanlar ile bugün hükümeti devirmeye çalışanların fikri altyapısı aynıdır.

CHP başındakiler kendi aralarında konuşurlar ama sonra halka karşı sakın duymasınlar diye kekeme üslupla takılırlar. Reşat Akşemsettin, Menderes'e ihtilal olacağını söylüyor ama Menderes buna inanmıyor ve asker bize bağlı böyle bir şey olamaz diyor. 27 Mayıs darbesinin sebebi Menderes'in dine ılımlı yaklaşımıydı. Oysa Menderes'in camiye bile gittiği görülmüş değildir. İlk kez burada açıklıyorum Alparslan Türkeş, 27 Mayıs cuntasına sonradan katılmıştır" şeklinde konuştu...

"Fatih Sultan Mehmet kesinlikle zehirlenmiştir" 

İstanbul'un Fethi ile ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulunan Mısıroğlu; "Fatih Sultan Mehmet tarihte ender rastlanan şahsiyete sahiptir. Fetih'te Macar Urban'ın döktüğü ilk top patlamıştır ve Urban da ölmüştür. Asıl bu topları döken Muslittin adında bir Türk mühendistir. Havan topunun mucidi Fatih Sultan Mehmet'tir. Fethullah diyor ki; "Eğer Fatih olmak için fethettiyse kendini kurtaramaz." İhtimal vazediyor. Bende onun için diyorum ki; "Sende gavursan böyle dersin." Ben gavursun demiyorum. Bu söz gavura yakışır. Kendi adamlarını büyütmek için Fatih'i küçültmek başka bir mantık ifade etmez" yorumunda bulundu.

Mısıroğlu; "Fatih Sultan Mehmet kesinlikle zehirlenmiştir. Fatih 10 yıl daha yaşasaydı hem İtalya'yı hem tüm Avrupa'yı fethedecekti" dedi.

Ayasofya'nın müze yapılması fetih ruhuna ihanettir 

Kadir Mısıroğlu; "Ayasofya'nın müze yapılması fetih ruhuna ihanettir. Ayasofya'nın cami olarak açılması Başbakan Erdoğan'a nasip olacak" dedi. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler