YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kadınlara ilginç eylem çağrısı
Kadınlara ilginç eylem çağrısı
22 Nisan 2013 14:47
Taksim Meydanı’nda bir araya gelen Şefkat-Der üyesi bir grup, şiddete karşı kadınları 41 gün ev işi yapmama ve cinsel ilişkiye girmeme çağrısında bulundu.

Aralarında Şefkat-Der Başkanı Hayrettin Bulan’ın da bulunduğu bir grup, kadın şiddetine karşı ilginç bir eylem yaptı. Ellerinde “41 gün boykot” yazılı pankartla gelen, grup adına Hayrettin Bulan bir açıklama yaptı. Bulan, “Kadın cinayetlerinin göz göre göre gelmesi katillere tahrik indirimi iyi hal indirimi yapılarak adeta cinayetlere hak verip ödül gibi cezalarla cinayetlere teşvik edilmesini protesto ediyoruz. Bu yüzden Türkiye’deki ve tüm dünyadaki kadınları 1 Mayıs tarihi itibaren 41 gün ev işi yapmama cinsel ilişkiye girmeme boykotu çağrısında bulunuyoruz. Buradan katilere tahrik indirimi yapan hakimlerin eşlerine de sesleniyoruz. Onlarda bu boykota destek versinler ve ilişkiye girmesinler. Bu çözüm müdürü bilmiyoruz ama şu anda doğru bir adım. Herkesi boykotumuza destek vermeye çağırıyoruz” dedi.

Açıklamanın ardından grup içerisinde bulunan Gülbahar Boyraz isimli bir kadın, “Kadın cinayetlerine son” diyerek fenalık geçirdi. Bu sırada sağlık ekiplerine haber verilirken, kadın ile polis memuru arasında ise ilginç bir diyalog yaşandı. Fenalık geçiren kadın polis memurunun kendisine “Sorunun ne?” diye sorması üzerine kadın, “Uçkuru gevşeklerden şikayetçiyim” diye yanıt verdi. Polis memurunun kadını emniyete götürmek istemesi üzerine araya Şefkat-Der Başkanı Hayrettin Bulan girdi. Bulan’ın kadını şikayetinden vazgeçirmesi üzerine, Gülbahar Boyraz isimli kadın ambulansla hastaneye götürüldü.

Daha sonra grup olaysız bir şekilde dağıldı.

 

İHA

15:50
 // Babamdan nefret ediyorum
Öldüğü gün, bir damla göz yaşı bile dökmedim. Mezarını da bilmiyorum. Anama gözümün önünde şiddet uygulardı. Bir seferinde, biriketten yapılmış sıvasız evin duvarına anamın kafasını defalarca duvara vurduğunu, duvarın kanlara boyandığını ve ben 7 yaşımdaki halimle babama anamı bırakması için odun fırlattığımı bilirim. Mahkemeye şikayete gittiğimizde, hakimin anamı nasıl azarlayıp kovduğunu bilirim. Üstelik başını açmadığı yüzünden ayrıca o pis hakimden bonus azarı işittiğinide. Öldüde kurtulduk....
22 Nisan 2013 15:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler