YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kadınlar Cumhurbaşkanlığı külliyesinde ağırlanacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yaşam öyküleriyle öne çıkan 250 özel kadını resepsiyonla ağırlayacak.
Kadınlar Cumhurbaşkanlığı külliyesinde ağırlanacak
08 Mart 2016 / 08:02 Güncelleme: 08 Mart 2016 / 08:07

Siirt'te 6 zihinsel ve bedensel engelli çocuğuna büyük özveriyle bakan anne Hanife Tuz (63) davetlilerden biri. Tuz, "Allah, Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın yolunu açık etsin diye oruç tutuyorum. Her gece kalkıp, dua ediyorum. Çünkü fakir fukaranın babasıdır. İyi bir lider her millettin başına gelmiyor. Davet edilince çok mutlu oldum, çok heyecanlandım. Onu bir an önce görme heyecanını yaşıyorum" dedi.

Eşi Osman Tuz ise "Bir Cumhurbaşkanı eğer bir fakir fukarayı davet ediyorsa, işte o bir liderdir, halkı arasında zenginfakir arasında ayrım yapmıyor" dedi. Bu bizi ziyadesiyle memnun etmiştir" dedi. Mersin Tarsus'ta eşinin tarlada kalp krizi geçiren eşinin hayatını kalp masajıyla kurtaran Tülay Yazlık (61) bir diğer Külliye davetlisi. Yazlık, "Cumhurbaşkanlığı'ndan davet aldığım için çok mutluyum"dedi. 

'HER ANNE HAK EDİYOR' 

Resepsiyon daveti alan Karamanlı Dilek Kılıçoğlu da verdiği destekle doğuştan bedensel engelli 11 yaşındaki kızı Neslihan Kılıçoğlu'nu yüzmede 4 kez Türkiye Şampiyonu yaptırdı. Anne Kılıçoğlu, haftanın 7 günü Neslihan'ı sırtında havuza getirip götürdü. Kılıçoğlu, "Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet edilmekten dolayı çok mutluyum. Her anne oraya gitmeyi ve görmeyi hak ediyor" dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler