YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kadıköy'de Rambo alarmı
Kadıköy'de nöbet tutan bir polisin dolu silahını çalan Rambo lakaplı Okan Güler, polisin ikna çabalarıyla teslim oldu.
Kadıköy'de Rambo alarmı
23 Ekim 2010 / 13:02 Güncelleme: 23 Ekim 2010 / 13:14

Kadıköy'de, bir polisin "MP5" silahıyla kayıplara karışan "Rambo" lakaplı Fenerbahçe taraftarı Okan Güler, güvenlik güçlerini alarma geçirdi. Bir apartmanın bahçesinde sıkıştırılan Güler, Özel Harekat Timlerinin de katıldığı operasyonla etkisiz hale getirildikten sonra gözaltına alındı.

Dün akşam saatlerinde Kadıköy'de nöbet tutan bir polisin, mermi dolu "MP5" model otomatik silahı kaybolmuş, bölgedeki güvenlik kamera kayıtları incelendiğinde, güvenlik kulübesindeki silahı, "Rambo" lakabıyla bilinen Fenerbahçe taraftarı Okan Güler'in çaldığı belirlenmişti. Olayın ortaya çıkmasının ardından alarma geçen polis ekipleri, Güler'in yakalanması için Kadıköy'ü adeta abluka altına aldı. Tüm sokaklar ve belirlenen noktalar didik didik arandı. Okan Güler, sabah saatlerinde Kadıköy'deki bir evin bahçesinde fark edildi. Elinde silah bulunan Güler'i ikna etmek için yoğun çaba harcanırken, bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Bahçedeki kulübeye saklanan Güler'i ikna çabaları sürdüğü sırada, olay yerine Özel Harekat Timleri ve tedbir amacıyla bir ambulans geldi.

Yaklaşık 1 saat süren ikna çabalarının ardından "Rambo" lakaplı Okan Güler teslim oldu. Binalar çıkarılan Güler, ifadesi alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gönderildi.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler