YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KADEM kadın konusundaki ezberlere kendini mahkum etmedi
KADEM kadın konusundaki ezberlere kendini mahkum etmedi
27 Mart 2016 16:18
KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan, "KADEM, kadın konusundaki ezberlere kendini mahkum etmedi. Kadın meselesini önce insani bir mesele olarak konumlandırdı" dedi.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan, KADEM 2. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, KADEM'in kadın konusundaki ezberlere kendini mahkum etmediğini belirterek, "Kadın meselesini önce insani bir mesele olarak konumlandırdı ve kadim öğretinin unuttuğumuz ilkesini topluma yeniden hatırlattı." dedi.

Erdoğan, 2013'te bir dernek kurmak için yola çıktıklarında bir avuç insan ve güzel hayallerden ibaret olduklarını ifade ederek, bugün 3 yıla nice işler sığdıran bir hakikat olduklarını söyledi. 

"KADEM üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdi"

"KADEM sadece bir fikir ve teori üreten bir dernek olmadı" diyen Sümeyye Erdoğan, "Aynı zamanda pratik hayatın sorunlarına da eğildi. Hayata, insana dokundu. İç acıtan sorunların yakıcılığı karşısında elini çekmedi üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdi" şeklinde konuştu.

Sümeyye Erdoğan, "Yürüdüğümüz yolda bir anlık bir umutsuzluğa, tereddütte ve gevşekliğe yer olmamalı. Zira tüm bu küresel güç odakları son 10 yılda güçlenen Türkiye'nin ilerlemesini sabote etmek üzere pusuda bekliyorlar. Biz buna asla izin vermemeliyiz." değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan, bu mücadelede STK'ların Türkiye'nin demokratikleşmesine desteğini artırması gerektiğini dile getirerek, Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı her sorun için verilebilecek katkının en üst seviyede sunulmasının büyük önem taşıdığını kaydetti.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler