YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaçmaz, ölçüyü kaçırdı!
Sincan 1.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz HSYK toplantısı çıkışı yaptığı açıklamada bir muhabirin sorduğu soruya BDP'li Osman Baydemir'in küfürlü sözleriyle cevap verdi.
Kaçmaz, ölçüyü kaçırdı!
18 Ağustos 2010 / 15:45 Güncelleme: 18 Ağustos 2010 / 15:57

Sincan 1. Ağır Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Başbakan ve Cumhurbaşkanı hakkında dava açma cürettinde bulundular" sözlerine Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in küfürlü sözleriyle cevap verdi. Kaçmaz, "Ben hiçbir zaman Türkiye Cumhuriyeti hükümetine 's.tir ol git' demedim. 'Meşe ağaçları bilmem nerenize girsin' de demedim." dedi. Kaçmaz, Başbakan Erdoğan'ın padişah gibi olduğunu savundu.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nda 5 dakika kaldıktan sonra çıkışta açıklama yapan Kaçmaz, HSYK'da yaşanan krizin kendisi yüzünden çıktığı yönünde haberlerin olduğunu, bu sebeple Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile görüşmeye geldiğini söyledi.

Bakan'ın kurulda olmadığından dolayı görüşemediğini söyleyen Kaçmaz, bir gazetecinin Başbakan Erdoğan'ın dün yaptığı konuşmada, "Bu ülkede Başbakan ve Cumhurbaşkanı hakkında dava açma cüretini gösterildi." şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine BDP'li Baydemir'in daha önce basına yansıyan sözlerine atıfta bulunarak, bunların cüret olduğunu söyledi.

Kaçmaz, "Ben hiçbir zaman Türkiye Cumhuriyeti hükümetine 's.tir ol git' demedim. 'Meşe ağaçları bilmem nerenize girsin' de demedim. İkinci bayrak tartışmasını hiç açmadım. Cüret bunlardır. Eğer biri cüret etmişse bunlara karşı mücadele etsin, yargıya karşı değil. Ben yargıç olarak kararı veririm, üst mahkemeye gider onanır, bozulur. Herkes attığı imzadan sorumludur." dedi.

Başbakan Erdoğan'ı 'padişah' gibi olduğunu söyleyen Kaçmaz, "Bu Başbakan padişah gibi maşallah. Yani eskiden padişahlar bile demokrattı. Bizdensiniz, sizdensiniz. Yargıyı ikiye böldüler. Kimin sayesinde böyle oldu." şeklinde konuştu.
Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler