YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaçırılan uçaktaki yolcu yaşananları anlattı
Kaçırılan uçaktaki yolcu yaşananları anlattı
08 Şubat 2014 09:24
Sabiha Gökçen Havalimanı’nda kaçırılma girişiminde bulunulan uçaktaki yakınlarını bekleyen vatandaşların endişeli bekleyişleri sona erdi.

Pegasus’un kaçırılma girişiminde bulunan uçağında bulunan Kenan Irık yaşanan olayı anlattı.

Irık:

"Pek birşey olmadı, sakindi. Rusya'da olimpiyatlara gitmek istedi. uçağı kaçırmak istedi. pilotlarda oraya gideceğiz dedi ürkmesin diye. Soçi havaalanına gideceğiz diye havalandık zaten inişte de oraya indik dedi. bizde şaşırdık acaba yanlış uçağa mı bindik dedik. daha sonra anladık ki sezdik birşeylerin olacağını. bizi arka taraftan çıkardılar. özel tim uçağın altından ve ön taraftan ilerlediler. bizi de o sırada tahliye etmişlerdi. Rusya'ya götürmek istiyordu beni oraya götürün diyordu." dedi.

Kaçırılan uçaktan çıkan bulunan yolcu Mehmet Tutar ise:  

"Arkadaşlar herşey normaldi. Olağanüstü bir durum gerçekten yoktu sanırım sarhoş bir yolcunun yaptığı asılsız ihbar ama ciddi bir aksiyon olmadı. Herhangi bir bilgim yok.  Soçi'ye indiğimizi düşündük anons o şekilde yapıldı. Telefonlarla öğrendik yakınlarımızdan. kaçırıldığımızı bilmiyorduk. sonra telefon çektiğini görünce Soçi olmadığını o zaman anladık. küçük bir hareketlenme yaşanmıştı biz ciddi birşey yaşandığını düşünmedik hiçbirimiz." dedi.

Uçakta bulunan diğer yolcu Mesut Koç: " Kharkiv dan İstanbul'a geliyoruz dört buçuk uçağı, 5:30 sularında 16 numaralı koltuktaki bir adam ön tarafa doğru gelmeye başladılar. iş otuz dakika ayakta konuşmaya döndü. adama birşey ikram ettiler. sürekli bir konuşma telefonlaşma. olimpiyatlara gitmek istiyormuş. öyle bir anons yapıldı.

Daha sonra sabiha gökçene indik. boğuşma felan olmadı. kabin amiri, yolcular sakindi. hiçbir şey olmadı. üç buçuk saattir kimse gelmedi. kokpite girmek istedi. Çok fazla ayakta bir müdahale olmadı. personel herşeye hazırdı. tim orda hazır bekliyordu. alkollüydü belliydi. baygın gibi görünüyordu. üzerimde bomba var patlatacağım diyordu. oturdu üç buçuk saat oturduğu yerden kalkmadı." dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler