YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaçırılan TIR şoförü canlı yayına bağlandı
IŞİD'in rehin aldığı 32 TIR şoföründen Halil Ada canlı yayında durumları hakkında bilgi verdi.
Kaçırılan TIR şoförü canlı yayına bağlandı
13 Haziran 2014 / 18:46 Güncelleme: 13 Haziran 2014 / 18:49

Kapalı bir alanda tutulduklarını belirten Ada, "Ailelerimizle görüştük, sağlık durumumuz iyi bizi merak etmesinler. Kapalı bir alanda tutuluyoruz. Bize 'sizi bırakacağız' dediler' diye konuştu.

"Bugün ailelerimizle görüştük"

Durumlarının ve sağlık durumlarının iyi olduğunu söyleyen Ada, "Bizi rehin alındıktan sonra başka bir yere götürdüler. 4 gündür ellerinde tutuluyoruz. Bugün ailelerimizle görüştük, sağlık durumumuz iyi bizi merak etmesinler" dedi.

"Kapalı alandayız dışarıyı göremiyoruz"

Kendisinin Şanlıurfa'lı olduğunu belirten Ada, diğer şoförler ve tutuldukları yer hakkında şu bilgileri verdi: "Şanlıurfa'da yaşıyorum ben. Diğer kaçırılan şoförler Adana, Kahramanmaraş, Mardin'den. Şu an tutulduğumuz alan kapalı bir alan, dışarıyı görmüyoruz. Musul'a bağlı Gayera kentinin havaalanı burası. "

"Sadece beyaz ekmek ve su veriyorlar"

4 gündür nasıl yaşadıklarını anlatan Halil Ada, 'Bize beyaz ekmek ve su getiriyorlar. Bizi sorguya almadılar. Bizimle kimse konuşmadı. Şirketle mi devletle mi bağlantıya geçtiler bilmiyoruz. Onlardan gizli telefonla konuşuyoruz, geldiklerinde saklıyoruz.' dedi.

Bize "inşallah sizi bırakacağız" dediler

IŞİD'in kendilerine "inşallah sizi bırakacağız" dediğini de aktaran kaçırılan şoförlerden Ada, tutuldukları alanda kendilerini 2 ya da 3 IŞİD militanının beklediğini de söyledi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler