YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaçırılan Lübnanlı serbest
Kaçırılan Lübnanlı serbest bırakıldı!
Kaçırılan Lübnanlı serbest
25 Ağustos 2012 / 18:03 Güncelleme: 25 Ağustos 2012 / 19:45

Kuzey Fırtınası Birliği, Lübnanlı Hüseyin Ali Ömer'in serbest bırakılmasına ilişkin yayımladığı bildiride, ''Türkiye Başbakanlık Müsteşarlığı'nın talebi üzerine Ömer'in serbest bırakıldığını'' açıkladı.

-Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye'de kaçırılan 11 Lübnanlı'dan Hüseyin Ali Ömer'in serbest bırakılmasına ilişkin, ''Siyasi konular ne olursa olsun hiçbir zaman insani meselelerde çabalarımızı eksik etmedik. Siyasi bir gündem maddesi olarak, rehin alma gibi olayların yaşanmaması konusunda da bütün tarafları hep uyardık. Diğer Lübnanlılar'ın da kurtulması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz'' dedi.

TÜRKİYE ÜZERİNDEN LÜBNAN'A GELDİ!

Suriye'de kaçırılan ve Türkiye'nin aracılığı ile serbest bırakılan Lübanlı Hüseyin Ali Ömer, Türkiye üzerinden Lübnan'a geldi.

Özgür Suriye Ordusu tarafından Türkiye'ye teslim edilen Ömer, daha sonra özel bir uçakla Lübnan'a gönderildi. Ömer, Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı'nda yakınları ve yetkililer tarafından karşılandı.

Ömer, havalimanında yaptığı açıklamada, tutuklu bulunan 10 arkadaşının sağlık durumun iyi olduğunu belirtti.

Özgür Suriye Ordusu'nun kendilerine misafir gibi davrandığını ifade eden Ömer, ''Türk hükümetinden arkadaşlarımızın serbest bırakılması için çalışmalarını sürdürmesini istiyorum'' dedi.

Lübnan İçişleri Bakanı Mervan Şerbel ise Türk yetkililerin çok etkin bir şekilde diğer rehinelerin serbest bırakılması için çabalarını sürdürdüğünü söyledi.
(AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler