YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaçırılan köylüler evine döndü
Kaçırılan köylüler evine döndü
27 Mayıs 2012 17:16
Teröristlerce kaçırıldığı iddia edilen 10 köylü evlerine döndü.

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Lice ilçesinde, teröristlerce kaçırıldıkları iddia edilen 10 köylünün dün akşam saatlerinde köylerine döndüklerini bildirdi.

Toprak, yaptığı yazılı açıklamada, 22 Mayıs günü, Lice ilçesi Bayırlı köyü Sağlık Mahallesi'ne gelen bir grup teröristle köyden ayrılan 10 kişinin evlerine döndüğünü belirterek, ''Ayrıldıkları günden bugüne kadar, aileleri veya yakınları tarafından güvenlik güçlerine köyden ayrıldıklarına dair müracaatta bulunulmayan ve güvenlik güçlerine bilgi verilmemesi istenilen, yaşları 18 ile 65 arasındaki biri bayan 10 köy sakininin dün akşam saatlerinde köylerine döndükleri anlaşılmıştır'' dedi.

Vali Toprak, teröristlerle birlikte gidenlerin, hangi amaçla gittikleri ve hangi konularda görüşmeler yaptıkları konusunda inceleme ve soruşturmalara başlandığını da kaydetti.

Lice ilçesi Bayırlı köyü Sağlık Mahallesi'ne 22 Mayıs saat 19.00 sıralarında gelen bir grup terör örgütü PKK mensubunun, yaşları 18 ile 65 arasında olan biri kadın 10 vatandaşı yanlarına alarak götürdükleri belirtilmişti. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler