YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaçırılan kamu görevlileri evlerine gönderildi
Terör örgütü PKK tarafından kaçırılan kamu görevlilerinden 3'ü uçakla Ankara'ya, 1'i İstanbul'a, 4'ü de karayoluyla Şanlıurfa, Mardin ve Gaziantep'e gönderildi.
Kaçırılan kamu görevlileri evlerine gönderildi
13 Mart 2013 / 21:40 Güncelleme: 13 Mart 2013 / 22:42

Edinilen bilgiye göre, Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlardaki Habur Sınır Kapısı'ndan kamu görevlilerini ve ailelerini Şanlıurfa'ya götürmek üzere havalanan 3 helikopter, hava muhalefeti nedeniyle son anda verilen kararla Diyarbakır'a Havaalanı'na indi. Kamu görevlileri ve ailelerini Diyarbakır Havaalanı'nda Vali Mustafa Toprak, Emniyet Müdürü Recep Güven ve diğer yetkililer karşıladı. Kamu görevlileri ve aileleri bir süre VIP salonunda dinlendi.
  
 Bu arada, Kaymakam adayı Kenan Erenoğlu'nu Diyarbakır'da bulunan yakınları ziyaret ederek, görüştü. Daha sonra Kaymakam adayı Erenoğlu, polis memuru Nadir Özgen ve uzman çavuş Zihni Koç ile aileleri bir yetkilinin eşliğinde tarifeli uçakla Ankara'ya, astsubay Abdullah Söpçeler uçakla İstanbul'a gönderildi.
    
Erler Reşat Çeçan ve Hadi Gizli Şanlıurfa'ya, er Ramazan Başaran Mardin'in Derik ilçesine, polis memuru Kemal Ekinci ise Gaziantep'e karayoluyla gönderildi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler