YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaçırılan 4 Türk İstanbul'da
Afganistan’da kaçırıldıktan sonra serbest bırakılan 4 Türk yurda döndü.
Kaçırılan 4 Türk İstanbul'da
14 Mayıs 2013 / 15:47 Güncelleme: 14 Mayıs 2013 / 17:04

Afganistan'da elverişsiz hava şartları nedeniyle Pakistan sınırına yakın bir bölgede zorunlu iniş yapan helikopterde bulunan 8 Türk, Taliban tarafından kaçırılmıştı.

Kaçırılan mühendislerden 4’ü, MİT’in girişimleri sonucu 2 gün önce serbest bırakılmıştı. Serbest kalan Nurettin Koştur, Erkan Kaya, Abdülbaki Aslanhan ve Milayim Çelik, THY’ye ait tarifeli uçakla saat 15.00’da İstanbul’a geldi. Atatürk Havalimanı’na gelen mühendislerden Abdülbaki Aslanhan’ı kardeşi ve yeğenleri karşıladı. Yakınlarıyla kucaklaşan Aslanhan, hasret giderdi.

Serbest kalan Türk mühendislerden Erkan Kaya, “Çok sıkıntı çekmedik. Cumhurbaşkanı ve Başbakanımıza çok teşekkür ediyoruz. Devletimiz sağ olsun” dedi.

Abdülbaki Aslanhan ise hala Taliban’ın elinde olan diğer 4 mühendisle ilk 16 gün birlikte olduklarını, ancak sonrasında görmediklerini belirterek, kendilerine yönelik herhangi bir kötü muamele olmadığını söyledi.

Öte yandan, havalimanında pasaport işlemleri sırasında Nurettin Koştur bir problem yaşadı. Problemin çözülmesinin ardından Türk mühendisler,Adana’ya gitmek üzere İç Hatlar Terminali’ne geçti.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler