YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaçırılan 2 mühendis serbest bırakıldı!
Bitlis'te kaçırılan 2 mühendis bugün serbest bırakıldı.
Kaçırılan 2 mühendis serbest bırakıldı!
27 Haziran 2013 / 17:50 Güncelleme: 27 Haziran 2013 / 19:24

Kanal A’da yayınlanan Akşam Kuşağı'na telefonla bağlanan Adabağ Yapı Sanayi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Dağdağan, Bitlis’te kaçırılan 2 mühendisin serbest bırakılmasıyla ilgili detayları aktardı.

Dağdan, mühendislerin, Cuma günü Rahman bölgesi denilen bir şantiyede akşam 21: 00–22.00 sularında 3 silahlı kişi tarafından kaçırıldığını söyledi.

Biri Afyonkarahisarlı, diğeri Bitlisli olan mühendislerin kimin tarafından kaçırıldığının netleşmediğini belirten Dağhan,  ”Kim yaptı bilmiyoruz. Belki PKK’dır. Ama PKK’nın ismini kullanmış da olabilirler.  Kaçırılan kişilerin kimliğini tam olarak bilemiyoruz.  Bu sürece zarar vermek isteyenler olabilir ama herkesin çabasıyla bu görev yapan iki teknik arkadaşımız evlerine sağ salim döndüler” dedi.

Mühendislerin bölgede bulunan tüm insanların yardımıyla kurtarıldığına dikkat çeken Dağhan,  “ Vali, Kaymakam, Emniyet Müdürü ve çözüm sürecinde çalışan Beşir Atalay’ın ekibinin yardımları ile 5 günlük bekleyiş sona erdi. Çocuklara bir zarar gelmeden kazasız belasız geri döndüler.” diye konuştu.

 

Kanalahaber.com

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler