YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaçan terörislerin 3 kişi olduğu tespit edildi
Kaçan terörislerin 3 kişi olduğu tespit edildi
Kaçan terörislerin 3 kişi olduğu tespit edildi
27 Kasım 2008 / 13:39 Güncelleme: 27 Kasım 2008 / 00:00

HATAY'ın İskenderun İlçesi'nde, otoyol turnikelerinde yol kontrolü yapan trafik ekiplerine bir araçtan uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Saldırıda polis memuru İbrahim Darıcı olay yerinde hayatını kaybederken, saldırıda yaralanan polis memurlarından Halil Aksak da hastanede yaşamını yitirdi. Böylece şehit polis sayısı 2’ye çıktı.


Saat 11.30 sıralarında Adana- İskenderun otoyolu Denizciler Beldesi turnikeleri İskenderun Bölge Trafik Şube Amirliği'ne bağlı ekipler rutin yol kontrolüne başladı. Bu sırada otoyola giren bir araçtan polislerine üzerine uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Araç kaçarken, saldırıda trafik polisi İbrahim Darıcı olay yerinde ve yaralanan polis memurlarından Halil Aksak da hastanede yaşamını yitirdi. Yaralanan polis memuru İhsan Başer'in ise tedavisinin devam ettiği bildirildi.


Olay üzerine İskenderun polisi alarma geçti. Aracı takibe alan polislerle araç içindekiler arasında çatışma yaşandığı bildirildi.


Bu arada, teröristlerin açtığı ateşin Denizciler beldesinde bir eve isabet etmesi sonucu Mehmet Zakir (58), Fatma Kaya (50) ve 1 yaşındaki Eray Kaya'nın hafif şekilde yaralandığı öğrenildi.


KAÇAN TERÖRİSTLERLE SICAK TEMAS


Trafik kontrolü yapan polis ekiplerine, uzun namlulu silahlarla ateş ettikten sonra kaçan teröristlerin 3 kişi oldukları bildirildi. Takibe alınan teröristlerle Bitişik köyü Kozu Yaylası'nda sağlanan sıcak temasta çatışmanın halen devam ettiği belirtildi. Hürriyet

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler