YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaçakların havasızlıktan öldükleri sanılıyor
Kaçakların havasızlıktan öldükleri sanılıyor
Kaçakların havasızlıktan öldükleri sanılıyor
30 Temmuz 2008 / 12:26 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

İstanbul'un Küçükçekmece İlçesi Kayabaşı Köyü'nde Pakistan uyruklu 13 kaçak göçmenin cesedi bulundu.


Polis, sabah saatlerinde Küçükçekmece Kayabaşı köyü yakınlarında araziye atılmış 13 ceset buldu. Cesetlerin çoğu Pakistanlı kaçaklara ait olduğu belirlendi.


13 kaçağın bindirildikleri araçta havasızlıktan öldükleri, insan kaçakçılığını yöneten çete üyelerinin 13 cesedi kamyon ya da TIR da bulunan arkadaşlarına taşıttırılarak araziye atıldığı sanılıyor.


HAVASIZLIKTAN ÖLDÜKLERİ SANILIYOR


Cihan Haber Ajansı'nın verdiği bilgilere göre Kayabaşı Köyü’nde yabancı uyruklulara ait olan cesetlerin konteyner tarzı kapalı bir mekanda bulunduğu ve havasızlıktan öldükleri öğrenildi.


Küçükçekmece İlçesi Kayabaşı Mahallesi Muhtarı Doğan Azat, kırsal alanda bulunan cesetlerin, yabancı uyruklu 13 kişiye ait olduğunu bildirdi.


Muhtar Azat,  gece saat 04.00 sıralarında bir tırın Kayabaşı Mahallesi girişindeki kırsal alana geldiğini ve bu aracın içindeki 13'ü havasızlıktan ölmüş 138 yabancı uyruklu kaçağın araziye bırakıldığını belirtti.


Tır sürücüsünün, bazı mültecilerin havasızlıktan öldüğünü anlayıp panikleyerek güzergahını değiştirip kırsal alana geldiğinin düşünüldüğünü ifade eden Azat, hem ölenleri hem de yaşayan diğer yabancıları kırsal alana bırakan kişilerin kaçtığı yönünde bilgi edindiğini anlattı.


Yaşayan yabancılardan bir bölümünün polis tarafından bulunduğunu kaydeden Azat, çevreye dağılan diğerlerinin de arandığını söyledi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler