YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaçakçılar bu sefer orduyla geldi
Genelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırında 200 araç, 250 atlı ve 3 bin yayadan oluşan kalabalık kaçakçı gruba müdahale edildiğini açıkladı. Havaya ikaz ateşi açılması ve göz yaşartıcı bombayla müdahale edilen grubun dağılarak bölgeden uzaklaştığı belirtildi
Kaçakçılar bu sefer orduyla geldi
16 Ağustos 2013 / 11:54 Güncelleme: 16 Ağustos 2013 / 12:36

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Türkiye-Suriye hududunda, 2'inci Hudut Alay Komutanlığı Oğulpınar Hudut Karakolu sorumluluk sahasında gece saat 01.20'de, 200 araç, 250 atlı ve 3 bin yayadan oluşan kalabalık bir kaçakçı grubunun Suriye tarafında toplandığı ve hududa doğru yaklaştığının tespit edildiği belirtildi.

Yapılan tespit doğrultusunda, Bükülmez Hudut Karakolu'ndan sevk edilen takviye araçlarla birlikte 2 adet taktik tekerlekli zırhlı araç, 2 adet zırhlı muharebe aracı, bir adet geliştirilmiş zırhlı personel taşıyıcı ile muhtemel geçiş noktalarına tıkama yapıldığı kaydedildi. Kaçakçılara hudut hattına yaklaşmamaları konusunda Arapça ve Türkçe ikazlar yapıldığı belirtilen açıklamada, şahısların ikazlara uymayarak yanlarında bulunan mazot bidonlarıyla hudut hattına 9 farklı noktadan yaklaşmaya devam ettiği ifade edildi.

Açıklamada, "Kaçakçıların 'dur' ikazına uymamaları üzerine, hudut devriye unsurları tarafından havaya ikaz ateşi açılmış ve gruba göz yaşartıcı bombayla müdahale edilmiştir. Suriye tarafındaki kaçakçılar tarafından da havaya 8 el ateş edilmiş, hudut unsurları bu ateşe ateşle karşılık vermiştir. Saat 06.00 sularında, kaçakçılar dağılarak bölgeden uzaklaşmıştır. Olayda, hudut devriye timinde herhangi bir personel zayiatı meydana gelmemiştir." denildi.

 

CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler