YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaçakçı teknesi battı: 3 ölü
Uyrukları henüz belli olmayan 18 kaçağı taşıyan bir deniz aracı Didim Taşburun açıklarında su alarak battı.
Kaçakçı teknesi battı: 3 ölü
23 Ekim 2009 / 18:22 Güncelleme: 23 Ekim 2009 / 20:57

Aydının Didim İlçesi Taşburun Mevkiinde yasadışı yollarla Türkiye'den yurtdışına kaçmak isteyen mültecileri taşıyan tekne Taşburun açıklarında battı. Batan teknede 18 mültecinin olduğu öğrenilirken, 2'si çocuk 1 kadın 3 kişin boğularak hayatının kaybettiği,10 kişinin Sahil güvenlik ekiplerince kurtarıldığı ve 5 kişimin de kayıp olduğu belirtildi. 
 

Bugün saat 16:00 sıralarında Didim İlçesi Taşburun Mevkiinde meydana gelen olayda Yasadışı yollarla Türkiye'den yurtdışına geçmeye çalışan ve içerisinde 18 kişinin bulunduğu tekne Didim açıklarında battı. Batan teknede bulunan mültecilerin bazıları Sahil Güvenlik Ekiplerince kurtarılırken, 9 yaşlarında Suriyeli kökenli 2 çocuk ile 45-50 yaşlarından Somali asıllı bir kadının boğularak hayatının kaybettiği öğrenildi. Sahil Güvenlik Ekipleri 7'si Suriye'li 3'ü Somali'li 10 Mülteciyi kurtarırken, 5 mültecinin de kayıp olduğu kaydedildi. 
 

Kurtarılan mülteciler ambulanslarla Didim Devlet Hastanesine kaldırılırken, Cumhuriyet Başsavcsı ise Didim Devlet Hastanesi morgunda ölenleri inceledi. Ölen 2Si çocuk 3 kişinin otopsi için İzmir Adli tıp Kurumuna kaldırılacağı öğrenilirken, kurtarılan mültecilerin ise Didim Devlet Hastanesinde tedavilerinin yapılacağı öğrenildi. Olayla ilgili olarak 1 organizatörün de Jandarma tarafından gözaltına alındığı öğrenildi. 
 

Mültecilerin hastaneye getirilmesi ve Domuz Gribi salgını sebebiyle hastane personelinin de eldiven ve maske taktığı görüldü. Savcılık konuyla ilgili olarak soruşturma başlattı.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler