YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaçak sigara operasyonu...
Kaçak sigara operasyonu...
21 Haziran 2010 15:59
İstanbul'da kaçak Sigara operasyonunda 1 milyon 853 bin 500 paket kaçak sigara yakalandı. Kaçakçılık sadece bununlada sınırlı kalamdı ayrıca operasyonda 18 ton saf alimunyum da ele geçirildi...

İstanbul'da 3 ayrı antrepoya yönelik düzenlenen operasyonlarda, 1 milyon 853 bin 500 paket kaçak sigara ve külçe halinde 18 ton saf alüminyum ele geçirildi. Polis kamerası tarafından saniye saniye kaydedilen operasyonda gözaltına alınan şüpheliler arasında yer alan genç bir kız, emniyetten çıkarılırken hıçkırarak ağladı.

Alınan bilgiye göre Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir şebekenin, Kuzey Irak'tan elde ettikleri sigaraları usulsüz yollarla İstanbul'da bulunan antrepolara getirerek, iç piyasaya sürüleceği yönünde gelen ihbar üzerine harekete geçti. Küçükçekmece ve Arnavutköy'de bulunan 3 ayrı antrepoya yönelik eş zamanlı operasyonlar düzenleyen Kaçakçılık Büro Amirliği Ekipleri, 10 kamyon ve 1 TIR aracında paketler halinde bulunan çeşitli markalarda 1 milyon 853 bin 500 paket kaçak sigara ile külçe halinde 18 ton saf alüminyum ele geçirdi.

Operasyonların devamında, depo çalışanları, sürücü ve mal sahibi Y.D.'nin de aralarında bulunduğu 1'i bayan 13 kişi gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğünde sorgulanan zanlıların Kuzey Irak'tan elde ettikleri ürünleri, transit rejimi kapsamında Balkan ülkelerine götürülecekmiş gibi Mersin serbest bölge gümrüğünden işlem yaptırarak, Türkiye'de iç piyasaya pazarlamak istediklerini söyledikleri öğrenildi.

Ele geçirilen kaçak sigaraların 6 milyon değerinde olduğunu ifade eden yetkililer, olayla ilgili gümrük çalışanlarının da aralarında bulunduğu 7 kişinin de arandığını belirtti.

Poliste işlemleri tamamlanan 1'i bayan 13 kişi, Küçükçekmece adliyesine sevk edildi. Zanlılar arasındaki genç bir kız, kendisini görüntüleyen basın mensuplarını görünce hıçkırarak ağladı. (iHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler