YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaçak Savcılar köşeye sıkıştı
Kaçak Savcılar köşeye sıkıştı
20 Ağustos 2015 03:08
Darbe savcılarının iadesi için gereken adımlar atılıyor... Darbe savcıları için kritik süreç başladı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, yurtdışına kaçan Zekeriya Öz ve Celal Kara hakkında kırmızı bülten çıkarılması için Adalet Bakanlığı’na başvurdu.

HSYK tarafından meslekten ihraç kararı verilen eski savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara geçtiğimiz günlerde haklarında yakalama kararı çıkartılmadan önce firar etmişlerdi. Almanya’ya kaçtıkları tespit edilen iki eski savcı hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkartılması için savcılık harekete geçti.

AYNI GÜN KAÇTILAR

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili Ömer Faruk Aydıner, Adalet Bakanlığı’na kırmızı bülten kararı çıkartılması için başvuruda bulundu. Başvuruda, eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 10 Ağustos tarihinde yakalama kararı çıkarıldığını hatırlatıldı. Bu savcılardan Zekeriya Öz ve Celal Kara’nın aynı gün yakalama kararı verilmeden kısa bir süre önce Artvin Sarp Sınır Kapısı'ndan Gürcistan’a geçtiklerinin resmen tespit edildiğini hatırlatan Başsavcıvekili Aydıner, Adale Bakanlığı’ndan Öz ve Kara için kırmızı bülten çıkarılması için gerekli girişimlerde bulunulmasını istedi.  

HABER ALINAMIYOR

Öte yandan Öz ve Kara ile birlikte hakkında tutuklama talepli yakalama kararı verildikten sonra hakkında haber alınamayan eski savcı Mehmet Yüzgeç’in yeşil pasaportunun süresinin 2008 yılında dolduğu ve pasaportunu bir daha yenilemediği öğrenildi.

KUMPASLAR İÇİN PİŞMAN

Paralel yapının lideri Fethullah Gülen, geçmişte kurdukları kumpaslar nedeniyle pişman. Yapılan operasyonlar nedeniyle örgütünün geçirdiği sıkıntılı günleri kurdukları kumpaslar nedeniyle yaşadıklarını itiraf eden Gülen, “Bazen farkına varmadan zikzaklar olabilir. Doğru yolda doğru yürüme hususiyetlerini koruyamayabiliriz. Ondan dolayı da şefkat tokatlarına ve kulak çekmelerine maruz kalabiliriz. Allah, birilerini musallat edebilir” dedi.

 

AKŞAM

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler