YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaç yıl ceza alacak?
Cem Garipoğlu en fazla 24 yıl alacak
Kaç yıl ceza alacak?
17 Eylül 2009 / 15:02 Güncelleme: 17 Eylül 2009 / 17:35

Ceza kanunu hükümlerine göre Cem Garipoğlu'nun alabileceği en ağır ceza 24 yılı geçemiyor. Garipoğlu'na 18 den küçük yaştaki kişileri bağlayan kanun maddesi hükümleri uygulanacak.

 

Buna göre Garipoğlu, "ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını" öngören suçtan suçlu bulunursa bu ceza en az 18 en çok 24 yıl olarak uygulanacak.

 

Mahkeme, Cem Garipoğlu'nun işlediği suçun karşılığının "müebbet hapis cezası" olduğuna hükmederse bu ceza yine 18 yaşından küçüklere uygulanan yasaya göre verilecek ve bunun karşılığı ise en az 12 en çok 15 yıl olacak.

 

Bugün adliyeye sevkedilmesi beklenen Cem Garipoğlu'nun sorgulama ve soruşturması da yine 18 yaşından küçük şüphelilelir kapsayan yasa hükümlerine göre olacak.

Katiller ve kader mahkumları.
 // ibrahim çelikoğlu
İnsanın başına bir bela çıkar kendini korur,ya ölür veya öldürülürsün.
Böyle bir şeye diyeceğimiz yok.Devletin var oluşu ailelerin sağlamlığından geçer.Sen bir kızla ilişki kuracak,ırzına geçecek(Sperm tesbiti sabit) yuva kurman şartken,öldüreceksin.Böyler bir şeyin islahı olmaz.ABD infaz ediyor.Acımıyor bile.
Bizler bir ABD'liler kadar olamoıyorsak yazıktır.Cezasız kalıp kalmıyacağına tanıklık yapacağız.Paranın keskin yüzünün ölçüsünü g...
17 Eylül 2009 20:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler