YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kabe İmamı Ayasofya'da sabah namazı kıldırdı
Anadolu Gençlik Derneği, "Seccadeni al da gel" sloganıyla "Sabah Namazında Ayasofya Camii'nde buluşuyoruz" etkinliği düzenledi.
Kabe İmamı Ayasofya'da sabah namazı kıldırdı
31 Mayıs 2014 / 07:42 Güncelleme: 31 Mayıs 2014 / 11:17

İstanbul'dan ve çevre illerden otobüslerle gece yarısından itibaren Ayasofya meydanında toplanan grup, burada sabah namazı vaktinin girmesini bekledi. Toplanan kalabalığa meydana kurulan platformdan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Hadis Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Halil İbrahim Kutluay dua etti. Ardından hafız Bayram Genç Kur'an-ı Kerim tilaveti okudu.

Polis de Ayasofya'nın bahçesine girilmemesi için barikatlar oluşturarak, güvenlik önlemi aldı.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Namaz vaktinin girmesiyle Kabe imamlarından Şeyh Abdullah Basfar alana geldi. Basfar platforma çıkarak topluluğu selamladı. Meydanda toplanan erkeklerin arka tarafında kadınlar namaz için saf tuttu. Daha sonra cemaate sabah namazı kıldıran Basfar, namaz sonrası dua yaptı. Dua okurken ağlayan imam Basfar'ı görmek isteyen topluluk izdiham oluşturdu.

Daha sonra platforma çıkan AGD Genel Başkanı Salih Turhan, namaz kılmaya gelen cemaate teşekkür etti. Kabe imamlarından Basfar ile birlikte platforma çıkan Dünya Kur'an-ı Kerim okuma birincisi Güney Afrikalı hafız Abdurrahman Sadien, Kur'an-ı Kerim okudu.

Kutluay'ın duasının ardından grup, "Zincirler kırılsın, Ayasofya açılsın" sloganları atarak dağıldı.

16:41
 // selahaddin cengiz
açılacak inşallah yakın zamanda Ayasofya 2. Bir Fatih başbakanımız açacak...
31 Mayıs 2014 16:41
14:59
 // VAY VAY VAAAYY
Kabe'de hararetli haretli vaaz veren; Sisi'ye kahraman diyen İmamlar olmasın bunlar? Siz önce Mescidi Aksa için mücadele edin. Taş kafalılar....
31 Mayıs 2014 14:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler