YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
John Kerry Ankara'dan ayrıldı
John Kerry Ankara'dan ayrıldı
02 Mart 2013 11:57
Bakan olmasının ardından çıktığı bölge turu kapsamında ilk kez Türkiye'ye gelen ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Ankara'dan ayrıldı.

 

Kerry'yi taşıyan uçak, saat 11.40'ta Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan havalandı. Kerry ve beraberindekileri, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Namık Tan, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone ve öteki ilgililer uğurladı.
 
İki günlük Türkiye ziyareti kapsamında, dün öncelikle ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden güvenlik görevlisi Mustafa Akarsu için elçilik binasında düzenlenenen anma törenine katılan Kerry, Beyaz Saray adına Akarsu'nun ailesine çok az kişiye verilen ''Thomas Jefferson Star'' madalyasını takdim etti.
 
Ardından Ankara Palas Devlet Konukevi'nde Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile başbaşa ve heyetlerarası görüşmelerde bulunan ve ortak basın toplantısı düzenleyen Kerry, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından da kabul edildi.
 
Kerry ile Davutoğlu, dün akşam Dışişleri Bakanlığı Konutu'nda çalışma yemeğinde tekrar bir araya gelerek görüşmelerini sürdürdü.
 
ABD Dışişleri Bakanı, bu sabah da Ankara'dan ayrılmadan önce Anıtkabir'i ziyaret etti.
 
Avrupa ve Ortadoğu turu kapsamında Ankara'dan önce İngiltere, Almanya, Fransa ve İtalya'yı ziyaret eden Kerry'nin bundan sonraki durakları Mısır, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar olacak.
 
 
AA
 
 
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler