YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
JİTEM davası tanığından çarpıcı iddialar
JİTEM davası tanığından çarpıcı iddialar
22 Şubat 2012 07:36
JİTEM davası tanığından çarpıcı iddialar
Diyarbakır'da görülen JİTEM davasının dünkü duruşmasında, kumarhaneciler kralı Ömer Lütfi Topal'ın şoförünün oğlu Emrah Özdemir tanık olarak dinlendi.

Özdemir, eski Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan, eski Mardin Jandarma Alay Komutanı Albay Rıdvan Özden ile eski Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Aydın ve Musa Anter'in nasıl öldürüldüğünü anlattı. Özdemir, bu kişilerin JİTEM bünyesinde kurulan timlere komutanlık yapan ve halen Ergenekon'dan tutuklu bulunan bazı isimler tarafından infaz edildiğini öne sürdü.

Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada ifade veren Emrah Özdemir, itirafçılardan Adil Timurtaş, İbrahim Babat, Fethi Çetin, Abdülkadir Aygan ve Ali Ozansoy'u tanıdığını dile getirdi. Babasının Ömer Lütfi Topal'ın şoförü olmasından dolayı çok sayıda üst düzey komutan ve devlet yetkilisiyle tanıştığını kaydetti. 6,5 yıldır bir cinayetten tutuklu bulunduğu cezaevinde vicdan azabı çektiğinden dolayı bildiklerini anlatmaya karar verdiğini belirten Özdemir, Hayrettin Ertekin, Arif Doğan ve başka istihbaratçı askerlerin sık sık bir araya geldiğini ifade etti. Kendisinin onlardan duyduğu olayları sürekli not aldığını, itirafçı Adil Timurtaş aracılığıyla 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'la telefonla görüştüğünü anlatan Özdemir, Anter cinayetiyle ilgili olarak da, "Musa Anter'in yazdıkları JİTEM grup komutanlarını rahatsız etmiş. Ölüm emrini, Adil Timurtaş'ın anlattığına göre Arif Doğan veriyor." diye konuştu. (Zaman)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler