YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Jeffrey: Türkiye'nin Putin'e haddini bildirmesinden memnunum!
ABD’nin Ankara eski Büyükelçisi James Jeffrey, Rus uçağının düşürülmesiyle alakalı “Sonunda birinin Putin’e haddini bildirmesinden memnunum” dedi.
Jeffrey: Türkiye'nin Putin'e haddini bildirmesinden memnunum!
26 Kasım 2015 / 14:32 Güncelleme: 26 Kasım 2015 / 14:38

ABD’nin Eski Ankara Büyükelçisi James Jeffrey, Rus uçağının düşürülmesiyle alakalı “Sonunda birinin Putin’e haddini bildirmesinden memnunum” dedi.

BAYIRBUCAK'TA IŞİD MEVZİSİ YOK

Jeffrey, “Eğer Putin adı Pinokyo olsaydı burnu 1 metre olurdu. Terörist hedefleri olan IŞİD’i bombalamıyorlar, Esad rejimine karşı savaşan Türkmenleri bombalıyorlar. Uçağın vurulduğu yerin yakınlarında hiçbir IŞİD mevzisi bulunmuyordu. Rusya’nın IŞİD’i hedef aldığı konusunda şüphelerim var.

IŞİD Rusya için bir bahane, şimdi İran ve Hizbullah’la bir olup bütün bölgedeki nüfuzunu artırmak istiyor. Bunun için de IŞİD’e ihtiyacı var. IŞİD’i yok etme amacı gütmüyorlar. Rusların Ortadoğu’ya zorla girmesi son derece tehlikelidir ve hem stratejik hem de taktik açısından oyunun kurallarını değiştiren bir hamledir” dedi.

 // Rasim DUMAN
Rusya'nin da su hususu cok iyi bilmesi ve anlamasi gerekiyor : Turkiye, Turkmenler'i ve Turkmen Bolgesi'ni Esed-Rus-İran İttifaki'na asla terketmeyecek ve birakmayacak ! Ruslar'in menfaatleri Esed ve İran ile degil, Turkiye ile beraber hareket etmektedir. Bunu ya "kazasiz-belasiz" bir sekilde, veya "aci ve alcaltici" bir sekilde anlayacak ve kabul edecekler ! Bazi seyleri "bilerek" soyluyorum. Daha fazla "ileri" gitmelerinin sonu, "husra...
26 Kasım 2015 16:20
 // Rasim DUMAN
Turkiye'nin Rusya'ya "haddini bildirmesi" icin coktan beri arzulu oldugunuzu gayet iyi biliyoruz. İki buyuk devleti "kapistirip", sonunda ikisine birden diz cokturmek istediginizi de... Oyun bu kadar acik ve basit. Putin'in Suriye politikasi hic akillica degil. Cok arzu ettigi Tartus'ta hava ve deniz ussu bulundurma planina Turkiye "hayir" demez. Ustelik, "Bati Kampi"ni dengelemesi acisindan, isimize de gelir....
26 Kasım 2015 15:53
...
 // nurcan
Burnu pinkyo olsaydi , burnu bir mtr olurdu!! Cok güldüm!!...
26 Kasım 2015 15:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler