YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Jandarma TSK'dan ayrılıyor
Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün AK Parti grup toplantısında yeni güvenlik paketinin detaylarını açıkladı. Davutoğlu, "Jandarma ve Sahil Güvenlik'in İçişleri Bakanlığı'na bağlanacak ve kıyafetleri değişecek" dedi.
Jandarma TSK'dan ayrılıyor
21 Ekim 2014 / 14:12 Güncelleme: 21 Ekim 2014 / 14:24

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin grup konuşmasında, dün akşam saatlerinde yapılan Bakanlar Kurulu toplantısının sonuçlarını açıkladı.

Buna göre; Hükümet, 36 kişinin öldüğü Kobani'ye destek eylemleri sırasında çıkan olayların ardından bir güvenlik paketi hazırlamaya karar verdi.

Jandarma ve Sahil Güvenlik İçişleri'ne bağlanacak

"Bu çerçevede çok önemli bir adım atıyoruz, devrim" diyen Davutoğlu, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları'nun atamalarının doğrudan İçişleri'ne bağlanacağını açıkladı. Şimdiye kadar, İçişleri'ne bağlı olan Jandarma'da TSK içinde düzenlemeler yapılıyordu. Askeri konular hariç, bütün diğer konularda yetkiler İçişleri Bakanı ve Bakanlığı'na verilecek.

Jandarma özel kıyafet giyecek

Jandarmalar ayrıca İçişleri Bakanlığı'nın tayin edeceği özel bir kıyafet giyecekler. Bu alanda hem idari işleyiş bakımından hem de toplumsal görünürlük bakımından demokratik sivil hayatın daha yakın unsurları halinde çalışmaya devam edecekler.

00:03
 // can türk
köy kurucuları ne olacak sayın başbakanimız emeklilerler daha cok maaş aliyor çalısanlardan yılardır pkkya terör örgütüne karşı silahlı mücadele vermiş halada veriyor bir pakete bu köy korucularına da çıkartsalar iyi içişleri bakanımız sosyal sigortaları bile yok bir ileştirme yapsa iyi olur:)...
22 Ekim 2014 00:03
18:50
 // kamu guvenligi
Hukumet cok iyi calisiyor.Halk adami davutoglu.6 yildir yapilamayani yapacak.6 yildir jandarma sivillesecek diyorlar ama Bir arpa boyu ilerleme yok.Bu duzenleme sanirim 60 yil sonra yapilir.Ama ben basbakanimiza guveniyorum....
21 Ekim 2014 18:50
17:20
 // Kamu Guvenligi
6 alti yildir soyleniyor.Yilan Hikayesine donustu.Sanirim bir 60 altmis yil daha bekleyecegiz....
21 Ekim 2014 17:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler