YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Jandarma gözledi Ogün Samast vurdu
AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in katili Ogün Samast’ı izleyen 6 jandarma istihbaratçının kayıp görüntülerine ulaşıldı. 6 jandarma AGOS’un etrafında keşif yapmış, 2 saat önceden Samast’ı adım adım izlemiş.
Jandarma gözledi Ogün Samast vurdu
03 Mayıs 2016 / 10:41 Güncelleme: 03 Mayıs 2016 / 11:10

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesiyle ilgili soruşturmada önemli detaylara ulaşıldı. Savcılık HTS kayıtlarına göre cinayet günü Ogün Samast’ı 6 jandarma istihbarat görevlisinin takip ettiğini belirlemiş ancak görüntüler ortadan kaybolmuştu. 

Kameralara yakın mercek

HTS kayıtlarında Samast’ın yakınında dolaştıkları tespit edilen 6 jandarma istihbaratçının izini bulmak için bölgedeki tüm kameralar tek tek yeniden inceletti. İstihbarat Daire Başkanlığı tarafından yapılan binlerce kamera görüntüsünün incelenmesi sonucu o dönem Jandarma İstihbaratta görevli 1 yüzbaşı ile 5 astsubayın izine ulaşıldı.

Görüntüler ve telefon HTS kayıtlarının incelenmesi üzerine bazıları halen görevde bazıları ise emekli olan 6 jandarma istihbaratçının ilk olarak cinayetten bir gün önce Şişli’ye gittikleri belirlendi. Cinayetten bir gün önceki kayıtlara göre 6 jandarma istihbaratçı, Dink’in öldürüldüğü AGOS Gazetesi’nin bulunduğu Halaskargazi Caddesi’nde dolaşıyor. 

Yeniden incelenen tüm görüntülerde Hrant Dink’in öldürdüğü 19 Ocak 2007 günü saat 15.00 öncesinde 6 jandarma istihbaratçısı bölgeye gelip katil Ogün Samast’ı adım adım izlemeye başladıkları ortaya çıktı. 

Cinayet sonrası da takip

Kamera görüntülerine göre jandarma istihbaratçılar ilk olarak cinayetten 2 saat önce yani saat 13.00’da Şişli’ye geliyor. Saat 13.00 – 14-00 arası olay yeri olan Halaskargazi Caddesi ve Şafak Sokak’ta dolaşmaya başlayan jandarma istihbaratçılar Samast’ın bölgeye gelmesiyle onu yakın takibe alıyor. Cinayet anına kadar çapraz şekilde ayrılarak takibi sürdüren jandarma istihbaratçılar cinayet sonrası bir süre takibe devam ediyor.   

Karanlık detaylar bir bir ortaya çıkıyor 

Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin kamu görevlilerine yönelik açılan dava, Ogün Samast’ın yargılandığı İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ana dava ile birleştirilmişti. Geçtiğimiz günlerde hem Dink cinayeti zanlıları hem de ihmali olan aralarında paralel yapının kritik isimlerinden Ramazan Akyürek ve Ali Fuat Yılmazer’in de bulunduğu isimler hakim karşısına aynı sanık sandalyesinde çıkmıştı. 

Deşifre oldular

Görüntülere takılan jandarma istihbaratçılarının bağlantılarının da deşifre olması ve Dink cinayetinde karanlıkta kalan tüm detayların aydınlığa kavuşması bekleniyor. 

screenshot_1(97).jpg

AKŞAM

paralel savcıların davaları...
 // atiker
bir bir kendilerini vuracak karanlıkta kalan bir çok cinayetin gerçek faillerinin paralel yapı ve taşörenleri tarafından işlendiği ortaya çıkacak muhsin yazıcıoğlu papaz cinayetleri kitapevi kaçakcıların sınırda öldürülmesi bunlar yakın zamanda aydınlanacak devlet paralel yapıya pkk ya uyguladığı metodları uygulamalı hrat ding cinayetinde yer alan gözetleyen azmettiren askeri ve brokrat hepsi parelel yapının adamıdır bu adamlar tespit edilerek hesap sorulmalı....
03 Mayıs 2016 Salı 11:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler