YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Jandarma Genel Komutanı: Çukurca tamamen temizlendi
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Çukurca'nın teröristlerden tamamen temizlendiğini söyledi.
Jandarma Genel Komutanı: Çukurca tamamen temizlendi
08 Eylül 2016 / 11:29 Güncelleme: 08 Eylül 2016 / 13:00

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Ankara’da Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında yapılan valiler toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Terörle mücadeleyle ilgili "ölüm kalım savaşı" veriyoruz ifadesini kullanan Güler Hakkari'nin Çukurca kırsalında önemli sonuçlar aldıklarını belirterek, "Çukurca kırsalı PKK’lılardan tamamen temizlendi. Kuzey Irak’tan girerek terör saldırıları için hazırlık yapan PKK’lıların sınır güvenliği açısından bölgedeki en önemli nokta olan Kaletepe'den, tamemen sökülüp atıldılar" dedi.

12 NOKTA DAHA TAMAMEN TEMİZLENECEK

"Bölgede tespit edilen 12 nokta daha tamamen temizlenecek" diyen Güler, "Yuvalandıkları; Kars, Bingöl, Diyarbakır, Şırnak ve Ağrı’daki kritik bölgelere belli bir takvim dahilinde tek tek girilecek ve buralar temizlenecek" şeklinde konuştu.

Şehit haberlerinin kendilerini de çok üzdüğünü, bir askerin tırnağını 500 teröriste değişmeyeceklerini belirten Güler, korucuların jandarma uzman olarak terörle mücadele daha aktif rol almalarına ilişkin gündeme gelen sistemle ilgili de, "Bizim bünyemizde bu konuyla ilgili herhangi bir çalışma yok, değerlendirilebilir" ifadelerini kullandı. 

Jandarma Genel Komutanı Güler, sıcak başlıklardan biri olan ABD ile Rakka'ya ortak operasyon konusunda da, "Bu çok iyi değerlendirilmeli" şeklinde bir yaklaşım gösterdi.

PKK
 // Adıyaman'lı Akın
Kökünü kazıyıncaya kadar devam, nefes aldırmayın HAİNLERE...
08 Eylül 2016 17:01
 // Suleyman yaici
Allah sifalar versin amin...
08 Eylül 2016 16:41
 // Hirfan
Amerikanın bunca ikiyüzlü tutumlarına rağmen onlarla birlikte savaşa girmek "dik duruşumuzu" büker...onlarla tatbikat bile yapılmaz..bizi vururlar sonra özür dileriz yanlışlık oldu diyerek temize çikarlar...
08 Eylül 2016 14:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler