YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Jandarma Baykal'ın şoförünün evinde ne buldu
Mehmet Çakırgöl'ün bilgisayarda ilginç bir bulguya rastlandı
Jandarma Baykal'ın şoförünün evinde ne buldu
16 Nisan 2009 / 08:33 Güncelleme: 16 Nisan 2009 / 00:00

CHP lideri Baykal'ın makam şoförü Mehmet Çakırgöl'ün Keçiören'de bulunan evinde jandarma tarafından arama yapıldı. Bilgisayarda ilginç bir bulguya rastlandı.


CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın makam şoförü Mehmet Çakırgöl'ün Ankara'nın Keçiören ilçesi 19 Mayıs Caddesi üzerinde bulunan evinde jandarma ekipleri tarafından akşam saatlerinde arama yapıldı. Savcılıktan alınan arama kararı ile evde bulunan bilgisayarda inceleme yapan jandarma ekipleri, kullanılan kablosuz internet ağının şifresinin kırılarak, askeriyeye ait bilgilerin çalınmak istendiğini tespit etti.


Çakırgöl'ün evinde bulunan bilgisayar temiz çıkarken, jandarma istihbarat birimleri çevredeki evlerde kablosuz internet kullanılıp kullanmadığını tespit etmek için çalışma başlattı. Yaklaşık 2 saat çevrede yapılan aramalarda herhangi bir bulguya rastlamayan jandarma ekipleri, daha sonra olay yerinden ayrıldı.


CHP Genel Başkanı Baykal'ın makam şoförü Mehmet Çakırgöl, İHA'ya yaptığı açıklamada, saat 12.45'de kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından evinde bulunan kablosuz internet ağının şifresinin kırılarak, askeriyeye ait bilgilerin çalınmak istendiğini söyledi. Saat 14.00'e kadar bu bilgilerin çalınmak istendiğini öğrendiğini belirten Çakırgöl, "Bilgilerin çalınmak istendiğinin tespit edilmesinin ardından jandarmaya bağlı istihbarat birimleri akşam saatlerinde evime gelerek, arama yapıldı.


Yapılan aramalarda benim kullandığım bilgisayar temiz çıktı. Ama kablosuz internet ağının şifresinin kırıldığı doğrudur. Kim tarafından kırıldığı henüz tespit edilemedi. Ekipler tarafından bazı dairelerde de aramalar yapıldı" dedi.
Keçiören ve Etlik bölgesinde bu tür olayların daha önce de yaşandığını söyleyen Çakırgöl, savcının yaptığı incelemenin ardından tutanak tutularak ekiplerin ayrıldığını kaydetti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler