YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'e ilginç benzetme
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İzmir'i ''uyuyan güzele benzettiğini, bu güzeli uyandırmak için'' tüm kesimlerin seferber olacağını belirtti.
İzmir'e ilginç benzetme
31 Ocak 2012 / 23:55 Güncelleme: 31 Ocak 2012 / 23:58

Capital ve Ekonomist dergilerinin belirlediği, ''İzmir'e Yön Verenler'' listesinde yer alan iş dünyası temsilcilerine ödülleri, Vodafone sponsorluğunda düzenlenen törenle verildi.

Törene katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğru Günay, İzmir'in, ülkenin en batısında olan coğrafi bir merkez olmanın ötesinde tarihten gelen çok kültürlü, hoşgörü ve barış içinde yaşam bilincine sahip bir kent olduğunu söyledi.

İzmir'in yüksek potansiyelinin ise geride kalmış gözüktüğünü kaydeden Günay, ''Bu yüksek potansiyeli hep birlikte ayağa kaldırmaya çalışacağız. İzmir'i uyuyan güzel olarak nitelendiriyorum. Bu güzeli uyandırmak için hepimiz ne yapmamız gerekiyorsa seferber edeceğiz'' dedi.

İzmir'in dünyanın en hızlı gelişen 4 kentinden biri olarak değerlendirildiğini, İzmir'deki yüksek potansiyeli görmeyenlerin bu saptamayı hayretle karşıladığını, ancak kenti yakından bilenler için bunun sürpriz olmadığını ifade eden Günay, ''Bunun doğru bir tespit olduğunu göreceksin, bu tespiti haklı çıkaracağız. İzmir, EXPO 2020 adayı olarak belirlenmiş bir şehirdir. İzmir'in tüm dünyada hak ettiği tanınmışlığı sağlaması için gayret sarf Edeceğiz'' diye konuştu. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler