YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'deki silahların krokileri Nusaybin'den çıktı
İzmir'de teröristlerin yapmayı planladığı sokak saldırılarının krokileri, 1440 kilometre uzaklıktaki Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde ortaya çıktı.
İzmir'deki silahların krokileri Nusaybin'den çıktı
21 Haziran 2016 / 13:44 Güncelleme: 21 Haziran 2016 / 14:10

Teröristlerin kullandığı binadaki gizli bölümlerden ele geçirilen krokiyi inceleyen istihbarat birimleri, Çiğli’deki çocuk parkında, plastik boru içerisinde toprağa gömülü silahları buldu. 

Çözüm sürecinde PKK’nın birçok kentte, belirledikleri yerlere patlayıcı ve silah gizlediği, geçen temmuz ayında başlayan çatışmalar sonrasında sık sık gündeme geldi.

Son istihbarat raporlarına göre de, teröristlerin saldırı planladıkları iller arasında İzmir’in de bulunduğu ortaya çıktı. Bu doğrultuda, yapılan çalışmalarda, bir süre önce, bombalı saldırı hazırlığında bulunan terör örgütünün dağ kadrosundan 2 kişinin de aralarında bulunduğu 14 kişi yakalandı, bunlardan 9’u tutuklandı.

İZMİR'DEKİ SİLAHLARIN KROKİSİ NUSAYBİN'DE

Terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonların halen devam ettiği Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde, teröristlerin kullandığı bir eve yapılan baskında, İzmir’de yapılması düşünülen hain plan ortaya çıkartıldı.

1-122.jpeg

Binada arama yapan güvenlik güçleri, gizli bölümlerde kağıt parçaları üzerine yazılı mesajlarla krokiler buldu. Nusaybin’deki örgüt evinde bulunan krokileri inceleyen istihbarat birimleri, 1440 kilometre uzaklıktaki İzmir’de gömülü silahların izine ulaştı.

Üzerinde, "Tesis durağından indiğinde, parkı 20 metre geçiyorsun, istinat duvarları çıkıyor. Birinci duvar değil, ikinci duvar dibinden, iki duvar arasında tabela var (içeriye girmek yasaktır). Gömme ikinci duvarın sonunda, tel örgünün başladığı yerde.

Direğin bitişiğinin arkasında ağaç var. Gömme. (5.3. 2015’te) Fuat tarafından yapıldı. 5 Otomatik tüfek, yüz mermi. (2000 dolar verildi)" yazan krokinin çözülmesinden sonra silahların, çözüm sürecinin devam ettiği 2015 yılının Mart ayında gömüldüğü tespit edildi.

2-058.jpeg

Krokiye göre silahların, Çiğli Egekent bölgesindeki spor tesislerinin ve çocuk parkının yanında gömülü olduğu saptandı. Tuzaklanmış bomba olabileceği ihtimaline karşı uzman ekiplerin incelediği alanda başlatılan kazıda, 115 santim uzunluğundaki plastik su borusu içerisinde krokide anlatıldığı gibi, otomatik av tüfekleri ile fişekler ele geçirildi.

Emniyet yetkilileri, kalaşnikof gibi terör örgütü elemanlarının kullandığı uzun namlulu silahlar yerine otomatik av tüfeklerinin gömülmesinin, provakatif amaçlı saldırıların yapılacağının göstergesi olduğunu belirtti.

3-026.jpeg

Teröristlerin, çok farklı hemşehri derneklerinin de yoğun olarak bulunduğu Çiğli İlçesi’nde, vatandaşlar arasında kaos ya da gerilim yaratmak amacıyla, kahvehane ile dernek binası baskınlarını yapmayı planlandıkları ileri sürüdü.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, şimdi bu silahları saklayan Fuat adlı terör örgütü elemanı ve yardımda bulunan kişileri araştırdığı açıklandı.

BU İŞTE ŞAŞlLACAK NE VAR ➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
BİRE DOSTLAR?!? Devletin en yetkili ağızlarından, her fırsatta ve platformda illada silahları gömecesiniz ve gömülen yerleri koordinatlarını da bize vereceksiniz çağrısı yapılmıyor mu? bakın çağrıya harfiyen nasıl uyuyor PisKaKa!!!...
21 Haziran 2016 Salı 14:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler