YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de ulaşım aksadı!
İzmir'de ulaşım aksadı!
04 Şubat 2010 10:35
TEKEL işçilerine destek vermek amacıyla bir günlük "Çalışmama Hakkını Kullanma" eylemine İzmir'de belediye işçilerinden de destek gelince, ulaşım aksadı. Vatandaşlar iş yerlerine ulaşmada güçlük çekti...

TEKEL işçileriyle dayanışma amacıyla sendikaların aldığı bir günlük ''Çalışmama Hakkını Kullanma'' eylemi, İzmir'de ulaşımda sorunlar yaşanmasına neden oldu.

Belediye işçilerinin üye oldukları sendikaların eyleme katılması nedeniyle belediye otobüsleri çalışmadı. Sabah saatlerinde otobüs duraklarına gelen vatandaşlar, iş yerlerine ulaşmada güçlük çekti. Birçok vatandaş, ortak taksi tutarak sorunu çözmeye çalışırken, aracı olan bazı vatandaşlar da duraklarda bekleyenleri araçlarına aldı.

Çok sayıda okul ve fabrika servisinin korsan taşımacılık yaparak ihtiyaca yanıt vermeye çalıştığı gözlendi.

Taksi ve dolmuş bulmakta sıkıntı yaşayan ve yakın mesafelere gidecek vatandaşlar ise yürümeyi tercih etti.

Vatandaşların özel araçlarını kullanmak durumunda kalması nedeniyle ana yollarda zaman zaman trafik sıkışıklıkları yaşandı.

Metro ve vapurların eyleme katılmaması nedeniyle Karşıyaka ve Bornova ilçeleriyle Hatay semtinden gelen vatandaşlar ulaşım sıkıntısı çekmedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, belediye otobüslerinin saat 13.00'den sonra hizmet vereceği belirtildi.

Açıklamada İtfaiye, Eşrefpaşa Belediye Hastanesi ve Huzurevi'nde verilen hizmetlerde herhangi bir aksama olmadığı ifade edildi.

A.A.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler