YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de terör operasyonu
İzmir'de terör operasyonu
17 Şubat 2010 11:48
İzmir'in Konak ve Karşıyaka ilçelerinde düzenlenen operasyonlarda, 3 kişi gözaltına alındı...

İzmir'in Konak ve Karşıyaka ilçelerinde düzenlenen operasyonlarda, terör örgütü elebaşısının yakalanışının yıl dönümü nedeniyle, korsan gösteri yapma, belediye otobüsü ve araç kundaklama hazırlığı içerisinde oldukları ileri sürülen 3 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, terör örgütü elebaşısının Kenya'da yakalanışının yıl dönümü  nedeniyle bazı grupların çeşitli eylem hazırlığında olduğu bilgisini alan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Karşıyaka ilçesinin Yamanlar ve Konak ilçesinin Eskiizmir semtlerinde belirlenen 2 ayrı adrese baskın düzenledi.

Operasyonda H.Y (26), İ.G. (23) ve İ.B.(35) gözaltına alınırken, evlerinde hazır halde 22 molotofkokteyli, molotofkokteyli hazırlamada kullanılan 5 litre benzin, tiner, sabun tozu, 32 boş şişe, bez parçaları, plastik eldivenler ele geçirildi.

Zanlıların, molotofkokteyllerini profesyonelce hazırladıkları, kendilerinin de katılacağı korsan gösterilerde eylemcilere dağıtarak kullandırmayı planladıkları, molotofkokteyllerinde parmak izi bırakmamak için plastik eldiven kullandıkları iddia edildi.

Eylemcilerin korsan gösteri düzenleyerek, belediye otobüsü kundaklama, otomobil kundaklama, güvenlik güçleri ve kamuya ait diğer binalara molotofkokteyli atma, yola barikat kurarak lastik yakma, afiş asma gibi eylem hazırlığında oldukları ileri sürüldü.

Seyyar satıcılık yapan ve daha önce terör örgütü lehine slogan attığı gerekçesiyle gözaltına alınan, hırsızlık ve uyuşturucudan sabıkası bulunan H.Y nin, evinde ele geçen molotofkokteyllerini kendisinin hazırladığını sorgusunda itiraf ettiği öğrenildi.

H.Y. ile kaçakçılık suçundan sabıkalı İ.B. ile pazarcılık yapan İ.G, sorgularının tamamlanmasının ardından İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

A.A.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler