YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de şüpheli çanta alarmı
İzmir'de şüpheli çanta alarmı
30 Haziran 2010 08:18
İzmir'de Konak Meydanı'nına bırakılan şüpheli çanta paniğe neden oldu. Durumun polise bildirilmesiyle olay yerine gelen ekipler çevre güvenliğini sağladıktan sonra çantayı fünyeyle patlattı.

İzmir'in Konak ilçesinde şüpheli çanta paniği yaşandı. Çanta, bomba imha ekipleri tarafından fünye ile patlatıldı.

İstanbul'da askeri servis aracına düzenlenen bombalı saldırının ardından İzmir polisi, tüm ihbarları dikkate alarak şüpheli paketleri hassasiyetle inceliyor. Akşam saat 22.30 sıralarında Konak Meydanı'nda bomba süsü verilmiş bir çanta gören vatandaşlar, durumu hemen polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, çantanın etrafına kimseyi yaklaştırmadı ve meydanda çevre güvenliğini oluşturdu. Polis ekipleri durumu Bomba İmha ekiplerine bildirdi. Bu sırada çevredeki vatandaşlar da merakla beklemeye başladı. Bomba imha uzman ekipleri olay yerine gelerek çantaya müdahale etmek için harekete geçti. Özel kıyafetini giyen bomba imha uzmanı, şüpheli çantanın yanına giderek fünye yerleştirdi.

Uzman ekipler, alınan önlemlerin ardından çantayı fünye ile patlattı. Yapılan incelemede çantanın içinde patlayıcı madde bulunmadığı olmadığı görüldü. Çantanın boş çıkması çevredeki vatandaşlara rahat bir nefes aldırdı.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler