YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de 'Sela okuyan imama darp' davasında karar verildi
15 Temmuz Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında sela okuyan imamı darp ettikleri için yargılanan 23 sanık hakkında karar verildi
İzmir'de 'Sela okuyan imama darp' davasında karar verildi
02 Ekim 2016 / 19:48 Güncelleme: 02 Ekim 2016 / 21:41

FETÖ'nün işgal girişiminin yaşandığı gece Torbalı ilçesinde sela okuyan müezzin ve cami imamına saldıran ve camiyi de tahrip eden 8'i tutuklu 23 sanık hakim karşısına çıktı.

TAHLİYE EDİLDİLER

Mahkeme avukatların tahliye talebini kabul etti. Köylülerin tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

CHP'Lİ VEKİLLER DE DURUŞMAYI TAKİP ETTİ

Duruşmayı CHP İzmir Milletvekili Musa Çam ve CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir de takip etti.

Kimlik kontrolünün ardından mahkeme başkanı, sanıklara haklarını hatırlatarak iddianamede sanıklar hakkında isnat edilen suçlamaları okudu.

"PSİKOLOJİMİZ BOZULDU"

Camiye ve müezzine saldırdıkları sabit olan CHP'liler, duruşmada ise FETÖ karşıtı olduklarını, işgal girişimine direndiklerini iddia ederken, kendilerini masum gibi göstermek için hiçbir şeyden haberleri olmadığını ve psikolojilerinin bozulduğunu söyledi.

"Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme", "Basit yaralama", "Hakaret" ve "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme" suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet ve 13 yıl 6'şar ay hapis cezası istemiyle yargılanan saldırganların tamamı tahliye edilerek duruşma ertelendi.

 // talat
Hdp barajı geçti diye Ç Kalede pilav dağıtanların zihniyetinden farkı ne bu yapılanın.Mazalllah Yunan izmire çıkatma yapsa galiba alkışlarla karşılayacak çok insan var gibi...
03 Ekim 2016 10:59
Bu nasıl adalet
 // ALPEREN
Yasalar Haklıyımı savunuyor haksızımı........
03 Ekim 2016 Pazartesi 10:21
 // Erol
Vatan hainleri niye tahliye edildilerki. Darbeye yardım ve yataklık değilmi bu yaptıkları...
03 Ekim 2016 09:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler