YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de el bombası bulundu
İzmir'in Eşrefpaşa semtinde boş bir arazide gazete kağıdına sarılmış savunma tipi el bombası bulundu. Polis olayla ilgili şüphelendikleri 3 kişiyi gözaltına aldı.
İzmir'de el bombası bulundu
25 Nisan 2010 / 13:05 Güncelleme: 25 Nisan 2010 / 13:17

İzmir'in Eşrefpaşa semtinde boş bir arazide gazete kağıdına sarılı halde savunma tipi el bombası bulundu. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Yaklaşık 20 gün önce, Eşrefpaşa semti 682 sokak numara 3'te bulunan boş arazide gazete kağıdına sarılı el bombası bulunduğunu fark eden vatandaşlar durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri gazete kağıdına sarılı el bombasını incelemeye aldı. Çevrede görev yapan polisler, boş arsanın etrafında dolaşan 3 kişinin durumundan şüphelendi. Düzenlenen operasyonla T.E. (37) ve I.D. (27) gözaltına alındı. Zanlılar, polise verdikleri ifadede, el bombasını O.D.'nin (29) evinden aldıklarını ve aralarında husumet bulunen bir kişiyi korkutmayı amaçladıklarını, sokakta yürüdükleri sırada polis ekiplerini görünce korkarak el bombasını boş arsaya bıraktıklarını söyledikleri ileri sürüldü. Bu ifadeler üzerine O.D.'de gözaltına alındı. O.D., el bombasını kendisinin verdiğini itiraf ederken, el bombasını nereden hangi yolla temin ettiği konusunda ise bilgi vermedi. O.D.'nin, el bombasını çöpte bulduğunu söylediği ileri sürüldü.

Yapılan araştırmada, T.E.'nin bir adet hırsızlıktan, O.D.'nin ise hırsızlık, uyuşturucu madde kullanmak, 6136 sayılı kanuna muhalefet gibi suçlardan birçok kaydı bulunduğu öğrenildi. Zanlıların adliyeye sevkedilmesi sırasında emniyete gelen T.E.'nin anne ve babası ise çocuklarının yanlış arkadaş kurbanı olduğunu iddia ederek diğer zanlılara tepki gösterdi. T.E.'nin annesi Güler E., oğlunun suçsuz olduğunu ileri sürerek baygınlık geçirdi. Polis ekipleri, T.E.'nin ailesini emniyetin kapısından uzaklaştırdı. Zanlıların, terör örgütleriyle herhangi bir bağlantılarının bulunmadığı öğrenildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan üç zanlı adliyeye sevkedildi.
Cihan

El Bombalari
 // Fehmi arvas
Ya belki Ekmişler çoğalsın diye, biraz daha kalsaydı ya belki Mahsul zamanında fazla olurdu ....
26 Nisan 2010 17:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler