YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir Valisi'nden flaş açıklama
İzmir Valisi 3 cinayetle ilgili yakalanan katil zanlısı hakkında açıklama yaptı. Vali Kıraç, zanlının maktulün cep telefonunu satınca yakalandığını söyledi...
İzmir Valisi'nden flaş açıklama
28 Nisan 2010 / 11:05 Güncelleme: 28 Nisan 2010 / 12:05

İzmir Valisi Cahit Kıraç, kentte peş peşe işlenen 3 cinayetin aynı silahla işlendiğinin belirlendiğini, zanlı H.A'nın 1983 Mardin doğumlu olduğunu bildirdi.

Vali Kıraç ile İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, cumartesi gecesinden itibaren kentte işlenen 3 cinayetle ilgili basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan Vali Kıraç, son 3-4 gündür İzmir'i ve Türkiye'yi üzen ''seri cinayetlerin'' İzmir'de yaşandığını belirterek, bu olayların hem İzmirlileri hem de kendilerini üzdüğünü ifade etti.

İlk olayın 24 Nisanda saat 23.50 sıralarında yaşandığını, cinayetlerin Esma Yaşar'ın öldürülmesiyle başladığını söyleyen Vali Kıraç, 25 Nisanda üniversite öğrencisi Ayşe Selen Ayla'nın saat 23.11 civarında aynı şekilde öldürüldüğünü, 27 Nisanda da Mustafa Pak'ın Fevzipaşa Bulvarı'nda katledildiğini kaydetti.

3 cinayetin ortak yanının maktullerin başlarından tek kurşunla  öldürülmesi olduğunu, 3 kişinin de de aynı silahtan çıkan kurşunlarla öldürüldüğünün belirlendiğini söyleyen Vali Kıraç, ''Başlangıçta  açıklayamamıştık, çekirdekte yapılan balistik incelemede aynı silahtan olduğunu tespit ettik. İlk günden itibaren polis alarmdaydı. Bütün ağırlığımızla, gece gündüz, 24 saat bütün alanları taramaya başladık. 350 civarında polisimiz özellikle bu konuyu takip etmek üzere görevlendirildi'' diye konuştu.

Cinayet zanlısının 1983 Mardin doğumlu H.A. olduğunun belirlendiğini ve Bodrum'da saat 05.45'te yakalandığını kaydeden  Kıraç, zanlıyla birlikte maktullerin cep telefonlarının, suç delili silahın 13 mermisiyle ele geçirildiğini belirti.

Kıraç, şunları söyledi:

''İstihbarat cinayet bürosundan ve parmak izi bürosundan arkadaşlarımız katili bulmak adına gayret gösterdi. Bu cinayetlerin diğer ortak özelliği de öldürülenlerin telefonları ve çantaları da alınmıştı. Son öldürülen Mustafa Pak'a ait telefonun bayiye satıldığını tespit etmemiz üzerine, cinayetin işlendiği alandaki 40'a yakın güvenlik kamerasının izlenmesi suretiyle katilin eşkali belirlendi. Telefona ulaşılınca zanlının Muğla'nın Bodrum ilçesinde olduğunu tespit ettik ve ekiplerimiz takibe başladık. Bugün saat  05.45 civarında Bodrum'da ekiplerimiz, Bodrum polisiyle yaptığı ortak operasyonla katil zanlısı H.A'yı yakaladı ve şu an ilimize gelmek üzere.''

ROBOT RESİM POLİS TAKTİĞİ ÇIKTI

İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz da izinleri kaldırıp 350 polis görevlendirdiklerini, ortada hiç bir görgü tanığının bulunmadığı için değişik bir taktik uyguladıklarını söyledi. Şüphelinin kendisini rahat hissedip hata yapmasını sağlamak için hayali bir robot resmi çizip dağıttıklarını söyleyen Yılmaz, ele geçirilen ipucundan bir otobüs firmasıyla Bodrum'a gittiğini belirlediklerini ve bir şube müdürü başta olmak üzere oluşturdukları özel ekibi hemen Bodrum'a gönderdiklerini anlattı.

Şüpheli H.A.'nın bulunduğu yer saptanınca operasyonun yapıldığını kaydeden Emniyet Müdürü Yılmaz, cinayetlerde kullandığı tabanca, 13 mermi ve kurbanlardan aldığı cep telefonu ve ziynet eşyasının ele geçirildiğini söyledi.
H.A.'nın eşkalinin telefon sattığı bayinin ifadeleri ile güvenlik kameralarından belirlendiği kaydedildi. Bir lodkantada garsonluk yapan H.A.'nın sabıkasının olmadığı belirtildi.

TAKTİKLERİNİZİ ANLATMAYINIZ !
 // BATUHAN
Sn.Emniyet camiamızı canı gönülden tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyor biz sizlerle onur duyuyoruz.Ancak yapmış olduğunuz stratejileri taktikleri anlatmasanız yapacaklara açık vermiş oluyorsunuz .Tıpkı yargı yapan hakimlerin isimlerininde verildiği gibi gerek yok siz işinizi yapınız nası yaptığınızı anlatmayınız.Selamlar....
28 Nisan 2010 12:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler