YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir merkezli operasyonda ikinci dalga: 16 gözaltı
İzmir merkezli 14 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik operasyonda aralarında emniyet mensuplarının da bulunduğu 16 kişi gözaltına alındı.
İzmir merkezli operasyonda ikinci dalga: 16 gözaltı
03 Aralık 2015 / 07:35 Güncelleme: 03 Aralık 2015 / 12:07

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, İzmir Cumhuriyet Savcılığı, FETÖ/PDY yönlendirmesi ve talimatları doğrultusunda, kamuoyunda "Askeri Casusluk" davası olarak bilinen "Askeri Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma" davasının soruşturma sürecinde, TSK personeli hakkında taraflı ve kasıtlı usulsüzlükler yapıldığı, şüphelilerin kamuoyunda itibarsızlaştırılarak devlet bürokrasisinden ve TSK'dan tasfiyesinin amaçlandığı yönündeki iddialar üzerine geçen ay başlatılan soruşturma kapsamında 25 kişi hakkında yakalama kararı aldı.

Bu kapsamda İzmir merkezli 14 ilde sabah eş zamanlı operasyon başlatıldı. Aralarında emniyet mensuplarının da olduğu 16 kişi gözaltına alındı. Firarda olan 9 kişiden bazılarının yurt dışında bulunduğu tespit edildi. 

Zanlılar, İl Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

aman gevşemeyin
 // hakkı
operasyonlar bikaç ilde değil her ilde yapılmalıdır. 40 yıldır ülkeyi sarmış bir virüs 2-3 ildeki operasyonla bitmez. Allah devletimizin yardımcısı olsun....
03 Aralık 2015 Perşembe 12:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler