YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'İyilik Treni' yola çıktı
'İyilik Treni' yola çıktı
24 Ağustos 2010 17:46
500 ton yardım taşıyan İyilik Treni 11 gün sonra Pakistan'a varacak

Sel felaketi yaşanan Pakistan'a yardım götürmek için TCDD başta olmak üzere, Türk Kızılayı ve Sabah Gazetesi işbirliğiyle hazırlanan 'İyilik Treni', Ankara Garı'ndan törenle Pakistan'a uğurlandı. Uğurlama törenine Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek de katıldı.
 

Pakistan'a yardım götürmek üzere hazırlanan 'İyilik Treni', Ankara Gar'da düzenlenen törenle Pakistan'a uğurlandı. 500 ton yardım taşıyan tren, Pakistan'a 11 günde ulaşacak. Türkiye ile Pakistan arasında ticareti geliştirmek üzere iki ülke arasında işletilmeye başlanan ve bu defa da 'İyilik Treni' adıyla yola çıkacak konteynır treninde Mevlana evleri, çadır, konteynır barınma evleri, mutfak seti ve ekipman sandığından oluşan insani yardım malzemeleri bulunuyor.
 

Başbakan Yardımcısı Çiçek, törende yaptığı konuşmada, Pakistan'a zor gününde yardım etmek için bu yardımı gerçekleştirdiklerini dile getirdi.
 

Çiçek, Pakistan ile Türkiye'nin ilişkisinin başka ülkelerle olan ilişkiye benzemediğini ifade ederek, "Bizim ilişkimiz siyasi, ekonomik, menfaat ilişkisi değildir. İnsani, dostluk, kardeşlik ilişkisidir. Biz Marmara ve Gölcük depreminde acının ne olduğunu iyi biliriz. Bu ülkeye şükran borcumuz var." dedi. CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler