YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İttifakın hedefi Erdoğan!
7 Haziran öncesi halkın yüzde 52 oyuyla seçilmiş Erdoğan'a karşı oluşturulan koalisyon, seçimden sonra da yeni bir algı operasyonunun peşinde. Milletin 10 ay önce gösterdiği iradeyi gözardı eden ittifakın yeni hedefi ise Erdoğan'sız Türkiye...
İttifakın hedefi Erdoğan!
10 Haziran 2015 / 08:03 Güncelleme: 10 Haziran 2015 / 08:57

Üst Akıl" 7 Haziran'dan sonra kendisini yine gösterdi. Seçimlerin ardından ortaya çıkan tabloyu ele alan gazetelerin yorumları, derdin Türkiye değil Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu ortaya koydu.

Genel seçimler tamamlandı. Bazı gazetelerin Erdoğan düşmanlığı hortladı. Koalisyon hükümetinin kurulması için yapılan açıklamalara kulak tıkayan Hürriyet, Sözcü, Cumhuriyet, Posta, Taraf gibi gazeteler, attıkları manşetlerle dertlerinin Türkiye olmadığını gözler önüne serdi. Erdoğan'ı hedef alan manşetler atan bu gazeteler, seçim sonuçlarını Erdoğan'a bağlayarak kriz çıkartma algısı oluşturmaya çalıştı. İşte o haberler:  

Yasal sınırlara çekilmeli 

“Erdoğansız Hükümet” manşetini atan Taraf Gazetesi ise “AK Parti’nin tek başına iktidarı kaybetmesi Saray’ı vurdu. Koalisyon için yapılan nabız yoklamasında üç parti Erdoğan’ın yasal sınırlara çekilmesini şart koştu” dedi.

Amaç “AK Partisiz hükümet”

Kılıçdaroğlu’nun “Halk bize uzlaşın” sözleri Milliyet Gazetesi’nde de vurgulandı. Haberde, Kılıçdaroğlu'nun AK Partisiz hükümet isteği ön plana çıktı.

Kaos peşinde

Cumhuriyet gazetesi Kılıçdaroğlu’nun bir an önce seçim atmosferinden çıkılıp hükümetin kurulması gerektiği sözlerini öne çıkardı. Haberin devamı ise şöyle: ‘Kulislerde HDP destekli CHP-MHP formülü konuşulurken Kılıçdaroğlu tek parti hükümeti çözmede yetersiz kaldı."

Şartlarını sıraladı

“Şimdi Uzlaşma Zamanı” manşetiyle çıkan Posta Gazetesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu üzerinden birlik çağrısı yaptı. Gazete Kılıçdaroğlu’nun “CHP ile AK Parti taban tabana zıt iki parti. Dolayısıyla bir arada olmamız imkânsız. Türkiye derhal rahatlatılmalı. Bir erken seçim söz konusu olacaksa da Türkiye normalleştikten sonra yapılmalı. Çağrımı yeniliyorum. Şimdi uzlaşma zamanıdır. Gelin birlik olalım”  sözlerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu'nu manşet yaptı

“Hükümeti Kurun Hesabı Sorun” manşetiyle çıkan Sözcü Gazetesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Şimdi uzlaşmaya dayalı hükümet zamanı. Üzgün değilim. Demokrasimiz kazandığı için mutluyum” sözlerine yer verdi.  

Davutoğlu'nun açmazı

Hürriyet “Davutoğlu’nun zor seçimi’ manşetiyle çıkarak “Davutoğlu’nun açmazı, görüşeceği muhalefet partilerinden gelebilecek Saray’la ilgili talepler” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı cephe alınması gerektiğini işaret etti. 

 

AKŞAM

 // ahmet durna konya
helal olsun arkadaslar bu yorumları gundeme tasıyın tek ıstegım aramızdakı ust akılla yonetılen sn erdogan dusmanlarını halka duyurun bızım mılletımız kımınle savastıgını bılmıyor turkıyeyı batırıp ezmek ısteyen ust akılı daha cok medyaya tasıyın Alper TAN bey bu konuda ustun bılgılerını daha cok paylasmalı...
10 Haziran 2015 10:18
Sonuca sevinenler
 // Boğaçhan
Sonuca kimler sevindi? Erdoğan'ı bahane ederek Türkiye'nin iyiliği umurunda bile olmayan hainler sevindi. İçerdeki yahudi uşakları sevindi. PKK lılar sevindi. Anarşistler/çapulcular sevindi. Sözcü, Hürriyet, Cumhuriyet sevindi. Hain paralelciler sevindi. İsrail sevindi. Masonlar sevindi. Din düşmanları sevindi. Siyonistler sevindi. İngilizler sevindi. Almanlar sevindi. Türk/İslam düşmanı batılılar sevindi. ABD sevindi. Zalim Esat sevindi. Darbeci Sis sevindi. Bunları iyi görmek lazım....
10 Haziran 2015 Çarşamba 10:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler