YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İtiraflar geliyor! Gülen'den talimatı olmadan darbe girişimi mümkün değil
FETÖ'nün darbe girişiminde bulunduğu gece gözaltına alınan Ankara eski ​Emniyet Müdür Yardımcısı Gürsel Aktepe, "15 Temmuz akşamı yapılmak istenen darbenin Fetullah Gülen'in bilgisi ve talimatı olmadan gerçekleşmesi mümkün değildir" dedi.
İtiraflar geliyor! Gülen'den talimatı olmadan darbe girişimi mümkün değil
22 Temmuz 2016 / 07:51 Güncelleme: 22 Temmuz 2016 / 08:00

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığının giriş kapısı yakınlarında polislerce gözaltına alınan Aktepe ifadesinde, görevde olduğu dönemlerde genellikle istihbarat biriminde çalıştığını anlattı.

Aktepe, darbe girişiminin olduğu gece "Darbe oldu herkes destek için çıksın daha önce çalıştığı yerin yakınına geçsin, General Mehmet ile irtibata geçsin" diye atılan bir mesajın ardından harekete geçtiğini belirtti.

Kendisi gibi meslekten ihraç edilen ve hakkında yakalama kararı bulunan eski Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Lokman Kırcılı ile Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı yakınlarına gittiğini ifade eden Aktepe, yanlarında tabanca olduğunu da söyledi.

İlahiyat Fakültesi mezunu olduğunu, üniversite döneminde sohbet toplantılarına katıldığını dile getiren Aktepe, Fetullah Gülen'e sempatisinin olduğunu aktardı. 

FETÖ 4 BİN 500 LİRA MAAŞ BAĞLAMIŞ

Aktepe, meslek hayatı sırasında ABD'ye görevli gittiğini, iki gün Gülen'in evinde kaldığını ve sohbet toplantılarına katıldığını belirterek, meslekten atıldıktan sonra kendisine her ay 4 bin 500 lira destek sağlandığını söyledi. Aktepe, parayı Samanyolu Koleji'nde öğretmenlik yapan "Zübeyir" kod adlı şahıstan aldığını kaydetti.

"FETÖ'nün her kurumda bir imamının olduğunu" söyleyen Aktepe, görevde olduğu dönemde "Doktor" kod adlı "MİT imamı" ile çeşitli sohbet toplantılarında bir araya geldiğini söyledi.

GÜLEN'İN TALİMATI OLMADA MÜMKÜN DEĞİL

Darbe girişimini kesinlikle kabul etmediğini belirten Aktepe, "15 Temmuz akşamı yapılmak istenen darbenin bu örgütün en tepesindeki kişinin yani Fetullah Gülen'in bilgisi ve talimatı olmadan gerçekleşmesi mümkün değildir" dedi.

Aktepe, darbe girişiminin makam hırsından kaynaklandığına yönelik görüşünü de dile getirdi.

İç Güvenlik Paketi'nin ardından yapılan düzenleme sonucu meslekten ihraç edilen Aktepe hakkında usulsüz dinleme soruşturması kapsamında arama kararı bulunuyordu.

 

AA

OLASILIKLAR-2
 // ismail emre
Apo'yu yakaladık pkk kendi liderleri ile teröre devam etti..!

Fetoyu yakalayınca ne olacak?...
22 Temmuz 2016 Cuma 09:19
OLASILIKLAR;
 // ismail emre
Fetoş yaşı itibari ile ömrü fazla kalmamış bir terörist ve her terörist ölmeden önce yerine geçecek bir vekili vardır...

Çünkü onlara göre terör devam etmelidir eğer örgütte imaj zedelenmesi olursa;

tıpkı şirket imajı zedelenince tabela adı değiştiği gibi fetönün adı değişir başka terör örgütü olarak aynı kadroyla devam eder.

Fetoşu Abd den istemek elbet önemli olsa da aslında Türkiye ile ilgili bütün istihbarat zaten Abd nin eline geçmiş durumda olduğu için fetoşu almak çok fazla şey e...
22 Temmuz 2016 Cuma 09:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler