YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İtiraflar başlarsa yanarız
İtiraflar başlarsa yanarız
11 Eylül 2011 10:30
Sanıklar çok şey biliyor itiraf başlarsa sistem çöker.

İddianameye giren belgede, Ergenekon-Balyoz sanıklarına eşit yardım yapılmamasının ciddi rahatsızlık yarattığı, sanıkların kime ne kadar maddi yardım ve medya desteği verildiğini tek tek çıkardığı uyarısı yapıldı.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen 12’si tutuklu 14 sanıklı Odatv iddianamesinde, sanıklara “halkı kin ve düşmanlığı tahrik”, “TSK’yı darbeye teşvik”, “PKK’ya destek” gibi suçlamaların yanında “medyaya yön vermeye çalışmak” ve “Ergenekon soruşturmasına müdahale etmeye çalışmak” gibi suçlamalar da yöneltilmişti. Odatv’de ele geçirilen bir harddisk ise Ergenekon davalarına destek verirken, bazı sanıklara ayrıcalıklı davranılmasının tehlikeleri anlatılıp, önlem alınması isteniyor.

Odatv’de ele geçirilen ST3120827AS_ 4MS1TF89 seri numaralı bilgisayar hard diski içerisinde silinmiş bölgede “HOCADAN NOTLAR” başlıklı bir belge çıktı. İddianamede, davanın tutuklu sanığı Yalçın Küçük’ün talimatlarını içeren örgütsel notlar olduğu belirtilen belgede “sanıklar arasında ayrım yapılmasının rahatsızlık yarattığı” bunun “itiraf furyasını başlatabileceği”, “çok şey bilen bazı sanıkların konuşması durumunda” ise “tüm sistemin çökertileceği” uyarısı yapılıyor.

Sanıkların rahatsızlıklarının bir rapor haline getirildiği belirtilen talimat yazısında şöyle deniliyor: “Şikayetler her geçen gün artıyor. ‘Sanıklara destek açısından farklı muamele var’ deniyor. Ç. Doğan, Haberal, kategorisi ile D.Çiçek, M.Tekin vs. kategorisi kıyaslanıyor. Ciddi rahatsızlık var. Derlenen şikayet notu çok ayrıntılı, sanıklardan bazıları çok şey biliyor. Kime ne kadar maddi yardım, teknik savunma yardımı, medya desteği var, tek tek çıkarılmış. Bir itiraf furyası başlarsa bütün kategoriler aynı anda çöker, bu nokta bizce çok ciddi.” STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler