YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İtirafçı polisten şok bilgiler
İtirafçı polisten şok bilgiler
14 Kasım 2014 19:30
Tekirdağ Emniyeti İstihbarat Şube Müdürlüğü’nde 3 yıl görev yapan ve yasadışı dinleme soruşturmasında itirafçı olan polis memuru şok edici bilgiler verdi.

Tekirdağ Emniyeti İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde 3 yıl görev yapan ve yasadışı dinleme soruşturmasında itirafçı olan polis memuru şok edici bilgiler verdi. Polis memurunun müfettişlere yasadışı dinlemeler ile ilgili söyledikleri şok sözler şöyle:

Suç örgütü üyesi diye dinledik

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube'de üç yıl çalıştım. Bu süre içinde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memur, işadamı, ve siyasilerin teknik takip kararını organize suç örgütü üyesi olmak gerekçesi ile alınıyordu. Rüştü. E. bir iş adamıydı ve inşaatçıydı.

Halil Seyfi ve il müdürlüğünde çalışan şube müdürlerinin bu kişiden daire satın aldıklarını duydum. Alınan dairelerinin fiyatının piyasa fiyatının çok altında olduğunu duydum. Buna rağmen bu kişinin dinlenmesi manidardır. Halil Seyfi müdür emlak işleri, altın gibi yatırım işlerine aşırı meraklıydı. Çerkezköy'den arsa aldığını duydum. Bu zaman aralığında tapu müdürünün dinlenmesi manidardır. Çerkezköy Tapu Müdürlüğü görevlileri dinlendi ama hiçbir suç bulunamamıştır.

Özel bilgiler üst makama aktarıldı

Yanında çalıştığım süre içerisinde memurların özel hayatlarına da meraklıydı. İl Milli eğitim müdür yardımcısının bazı diyaloglarını zamanın il milli eğitim müdürü ve valisine aktardığını biliyorum. Sosyal hizmetler müdürü Kadir U. isimli bir kişinin telefonu üzerinden dinlendi. Elde edilen hakkındaki özel bilgiler üst makamlara aktarıldı. Bu bayan bir süre sonra görevden alındı. TREDAŞ Genel Müdürü Ahmet Erdoğan Celalettin Cerrah ile çok samimiydi. Bu kişinin takibinin o dönem Osmaniye Valisi olan Celalettin Cerrah ile irtibatlı olmasından dolayı yapıldığını düşünüyorum. Çünkü Cerrah'ın adı emniyet genel müdürlüğü için geçiyordu.

Başkanla dedikodusu çıkan...

Ayrıca organize suç örgütü üyesi olarak takibi yapılan Nevin B. isimli bayanı ise bir belediye başkanı ile dedikodusu olduğu iddiasıyla dinlemeye alındı. Bütün bu şahısların organize suç örgütü ile ilişkisi olmadığını teknik takibin siyasi ve çıkar amaçlı yapıldığını düşünüyorum.

Sahte mail adresinden asıslız ihbar

2 Şubat 2012'de Ankara'ya, İstihbarat Daire Başkanlığı'ndan gönderilen malzemeleri teslim almak üzere görevli gittim. Daire başkanlığımızın verdiği bilgisayarlar haricinde bir notebook satın almam istendi.

Bir bilgisayar mağazasından kendi kredi kartım ile bilgisayar aldım. Bu bilgisayara istihbarat daire başkanlığı bilgi işlem şubesinde görevli bir polis memuru tarafından IP'si düşmeyen bir program yüklendi. Bu bilgisayarın parasını örtülü ödenekten verdiler. Bilgisayar şubede demirbaş listesine alınmadı, şubede Onur T. isimli bir memur kullanıyordu. IP numarası düşmediği için bilgisayar tespiti yapılamıyordu. Bu bilgisayar ile açık alanlarda Wİ-Fİ ile internete bağlanıp sahte mail adresleri ile kamu kurumlarında çalışanlar hakkında asılsız ihbar mailleri atıldı."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler