YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İtfaiyeciler Topbaş'tan özür diledi
Günlerdir yaptıkları eylmlere gündemden düşmeyen itfaiyeciler bugün eylemleri ile değil Belediye Başkanı Kadir Topbaş'tan eylemleri yüzünden özür dilemeleri ile gündeme geldiler...
İtfaiyeciler Topbaş'tan özür diledi
19 Ocak 2010 / 15:19 Güncelleme: 19 Ocak 2010 / 15:19

İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan bir grup itfaiyeci, yaptıkları eylemlerin siyasi rant şeklini aldığını belirterek bundan sonraki eylemlere katılmayacaklarını açıkladı. Açıklama yapan itfaiyeciler, Belediye Başkanı Kadir Topbaş'dan özür edildi.

Sözleşmeleri bittiği gerekçesiyle Boğaziçi Köprüsü'nde kendilerini zincirleyen ve günlerdir türlü eylemlere imza atan itfaiyecilerden bir kısmı İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde toplandı. Yaklaşık 50 itfaiyeci bu sefer eylem yapmak yerine, yaptıkları eylemler için özür diledi. İtfaiyeciler adına açıklama yapan Hakan Ünyeli, demokrasi çadırının oluşturulması, yürüyüş ve eylemler sırasında tasvip etmedikleri provakatif davranışlar yer aldığını belirtti. Ünyeli, "Sendikaların siyasi ve ideolojik düşünceleri çerçevesinde faaliyet gösteren bir kurum değil, sadece işçi haklarının savunan bir kurum olmasını temenni ederdik. 300 yıllık bir geçmişe sahip olan itfaiyenin çalışanları olarak bu tür provoke edilmiş eylemlerle gündeme gelmek bizleri üzmüştür. Biz bu süreçte İstanbul halkını yalnız bırakmadık ve her zaman görevimizin başında olduk" diye konuştu.

Yaptıkları eylemlerin başka yönlere çekildiğini savunan Ünyeli, "Bu oyunun içinde olmayacağız. Buradaki arayış hak arayışından çok siyasi bir rant şeklini almıştır. Şu saatten sonra itfaiyeciler adına yapılacak bir faaliyette bulunmayacağımızı belirtmek isterim. Bu noktada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve tüm vatandaşlardan özür dileriz" şeklinde konuştu.

İtfaiyeciler daha sonra sessizce dağıldı.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler